Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azonos állapotú gázok térfogat...

Azonos állapotú gázok térfogatát össze lehet adni?

Figyelt kérdés
Kémia feladatot csinálok, és nem vagyok benne biztos, hogy összeadható-e. Tudom, hogy folyadékoknál nem, mert a kisebb részecskék befolynak a nagyobbak közé. De a gázoknál? Én úgy tudom, hogy igen, megerősítést kérek! :D

2015. dec. 14. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
össze
2015. dec. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Igen, mivel extenzív
2015. dec. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Bár régen tanultam ezt. De, ha belegondolok, hogy van két tartály egy 1 és egy 2 köbméteres különbőző gázom amiknek azonos a nyomása, hámérséklete és összeengedem őket egy másikba, ami három köbméteres és vákuum volt benne, akkor az összekeveredett két gáz három köbmétert foglal el és megtartják az azonos hőmérsékletüket és nyomásukat. Remélem nem tévedek. Ha igen akkor majd kijavít itt valaki.
2015. dec. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, mivel az állapotegyenlet (p*V=n*R*T) szerint azonos állapot esetén a térfogat csak a mólszámtól függ, és a mólszám összeadható.
2015. dec. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
Egészen addig igaz, amíg a két gáz közt nincs kémiai reakció. :)
2015. dec. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja. Meg ideális gázoknál.

Valós esetben azért pár dolog változik kicsit.

2015. dec. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! :)
2015. dec. 16. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!