Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elektrosztatika Van valakinek...

Csumi77 kérdése:

Elektrosztatika Van valakinek ötlete hogyan lehetne megoldani az alábbi feladatot? Van megoldása, de nincs levezetve!

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kérni az alábbi feladat megoldásához, mert nem tudom, hogy jött ki a megoldás! Akárhogy számolom nekem a másodfokú egyenlet megoldásánál a gyökjel alatt negatív szám lesz:(

[link]

Köszönöm a segítséget!



2015. dec. 28. 12:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy korábbi kérdésed alapján kicsit gyanús, hogy azt rontod el, hogy elfelejtkezel a mértékegységekről. –0,5 nC = –500 pC. Így már próbáltad vagy ezzel kijön?
2015. dec. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megvan. Az az egyenlet úgy lesz jó, ha abszolút értékbe teszed a két oldalt, azaz nem –0,5 nC-t, hanem +0,5 nC-t kell írni a jobboldalra, mert a térerősségek NAGYSÁGÁRA akarják felírni az egyenletet.


Vagy az irányokat is figyelembe véve a

Q1/x^2 + Q2/(x + r)^2 = 0

egyenletet kell megoldani.

2015. dec. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Levezetnéd nekem mert nem jön ki az eredmény? Átváltottam most figyeltem rá!

Köszönöm

2015. dec. 29. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!