Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Dr Voll/EAV elektroakupunktú...

A Dr Voll/EAV elektroakupunktúra módszer mennyire megbízható?

Figyelt kérdés

Mennyire megbízható ez a módszer a a test feltérképezésére? Itt nem azokra a természetgyógyászokra gondolok, akik 15 ezerért feltérképezik a testet, utána pedig havonta náluk kell megvenni 30 ezer forintét a tea-csomagokat. Hanem azokra, akik valóban értenek ehhez a módszerhez, nem sarlatánok, hanem valódi orvosok és ezzel foglalkoznak. Állítólag ez a módszer 5000 éves kínai múltra tekint vissza (akupuntúra)?


Kérem, ne írjanak olyanok, akik elfogultan csak a nyugati orvoslást képesek elfogadni!


Olyanok válaszát kérem, akiknek vagy tapasztalatuk van (hiteles természetgyógyásztól, nem sarlatántól), vagy van valami információjuk az elektroakupunktúráról?


Tudom, hogy elszaporodtak kuruzslók, de egy valódi szakember, kezében ezzel a módszerrel mire képes? Valóban kimutatja a problémákat? Esetleg azokat képes kezelni is?


Hogy van ez az egész, hogy egy kb. 5000 éves orvoslási módszert (meridián pontok) kb. semmibe vesz az orvosok és emberek többsége?


Köszönöm!


2015. dec. 29. 22:45
 1/7 szaboneagi válasza:
Voll egy német feltaláló volt, a Voll féle diagnosztikát is ő találta ki. Ezzel olyan betegségeket lehet felfedezni, amit még más müszerek nem is mutatnak ki, és még a kezdeti szakaszban gyógyítható a páciens. Itthon már számos helyen használják, de hivatalosan még nincs elfogadva. Németországban a kórházakban már használják. Az akupunktúrás módszert még nem használtam, de az előzőekből következtetve, biztos az is 100 %-osan megbízható.
2016. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, már csak azt nem értem, hogy a többi ember és orvos miért támadja az alternatív módszereket?
2016. jan. 5. 22:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Erről mi a véleménye? Dr. Voll például azt tartotta, hogy a vizsgált páciens zsebében tartott gyógyszer megváltoztatja a vizsgálat eredményeit.
2016. jan. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Forrást kérnék!
2016. jan. 8. 17:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos, csak angolul olvasok, Voll doktor úr írásait nem tudom olvasni, így aztán ezek mind ikszedik kézből való információk. Bár igazából én nem akarnám meggyőzni semmiről sem és az ellenkezőjéről sem. Utolsó előtti mondata (Hogy van ez az egész...) arról árulkodik, hogy éppolyan előítéletes, mint akiket előítéletesnek nevez, csak a másik oldalról.


Egyébként a meridiánpontok elektromos tulajdonságait már elég sokan kutatták, de először a XX. század második felében, így aztán távolról sem nevezhető 5000 évesnek ez a fele a dolognak.


Ami az 5000 éves tudományt illeti, hát, például nekem ugyan nem használt egy cseppet sem. Bár elismerem, ettől még az egész bolygó lakosságának használhat.


Na, bocsánat, hogy erre jártam.

2016. jan. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Bevallom igaza van. Szkeptikus vagyok ugyanúgy mint a nyugati gyógyszeres orvoslás felé!
2016. jan. 9. 15:12
 7/7 A kérdező kommentje:

100%-osan változott a véleményem:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__75039..


Itt olvashastó.

2016. jan. 15. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!