Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezüst-nitrát és réz reakció,...

Ezüst-nitrát és réz reakció, csere reakciók?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=C4MUGlXzREY


Itt ugye jól látszik, hogy a keletkező CuNo3 kék lesz de miért? Az nitrát ion, cloridion (v esetleg so4 2-) helyett tudnátok légszíves az összes olyat írni, ami ugyanolyan kicserélős reakcióban vesz részt?


Honnan tudom, hogyha van egy sor reagens és csak egy olyan anyag amivel a klór képez kötő elektronpár(oka)t, akkor melyikkel fog kicserélődni?


https://www.youtube.com/watch?v=e0Muyjx0CpY


ennél pedig honnan tudom, hogy a keletkező oldat színe u.o lesz? v ezeket honnan tudom?

Köszönöm



2015. dec. 30. 22:21
 1/2 Topor G ***** válasza:

Ha ezek a dolgok ennyire érdekelnek, vegyél elő egy szervetlen kémia könyvet, és ott mindenre választ találsz!

Az első reakcióban az ezüst ionok oxidálták a fémrezet, és Cu2+ ionok mentek oldatba. Ezek vizes oldata (és kristályvizes sói is) kék színűek! Azért csak ezüst-nitráttal működik, mert az ezüst más sói (kloridok, szulfátok) vízben oldhatatlanok. Ugyanúgy, mint a második videóban keletkező BaSO4 is! Ez a fehér csapadék, ami a kémcsőben látszik. (Ezeket a dolgokat a kémiában meg kell tanulni, mint a nyelvekben a szavakat és a szabályokat, de utána érthető és logikus, szép az egész!)

2016. jan. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Topor G ***** válasza:
"Honnan tudom, hogyha van egy sor reagens és csak egy olyan anyag amivel a klór képez kötő elektronpár(oka)t, akkor melyikkel fog kicserélődni? " - ezt nem igazán értem, kifejtenéd mire gondolsz?
2016. jan. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!