Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik szénsav (H2CO3)...

Mi történik szénsav (H2CO3) bomlásakor (H2CO3 --> CO2 + H2O)? Mi ad át protont minek?

Figyelt kérdés

2016. jan. 3. 12:59
 1/7 anonim válasza:
100%
Protont nem tud átadni.
2016. jan. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Az egyik OH csoport átad egy protont a másik OH csoportnak, így a CO(OH)2 szerkezetből CO2(OH2) szerkezet lesz, és ezután tud leszakadni a H2O. Nem tudom erre gondoltál-e.
2016. jan. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A szénsav bomlása nem protonátmenettel járó reakció!

Más dolog, amikor a szénsavat mint savat nézem, és proton leadással sav-bázis reakcióban hidrogénkarbonát ionná alakul.

Szóval a bomlás meg a savi viselkedés két külön téma még a tankönyvedben is, ne keverd össze a kettőt.

2016. jan. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jézusom ketteske, remélem nem kémia tanár vagy!
2016. jan. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom négyeske, akkor mégis milyen mechanizmusú bomlásról van szó?

Nem kémia tanár vagyok, csak vegyészmérnök hallgató. Nekünk ezt a mechanizmust tanították szerves kémia II-ből, a szénsavszármazékok bomlása igenis a protonvándorlástól függ.

[link]

3. oldal: Szénsavszármazékok stabilitása, az első reakció ugyanaz amit leírtam. A többi reakción látszik, hogy a protonvándorlási hajlandóság, + a protonok száma meghatározza a származék stabilitását.

2016. jan. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elnézést ketteske, megkövetlek, neked van igazad!

Én tévedtem.

2016. jan. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. :)
2016. jan. 11. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!