Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Árt-e az ember a természetnek,...

Árt-e az ember a természetnek, környezetnek azzal, ha hidegben fűt?

Figyelt kérdés

Maga a fűtés alapanyaga, forrása szennyezi a levegőt. De önmagában maga a meleg levegő nagy mennyiségű előállítása és ezzel a hideg ellensúlyozása ártalmas-e a környezetnek?

A globális felmelegedéssel ez, gondolom, nem függ össze.


Szaunák, kinti melegvizes medencék fűtése gyakorol-e kedvezőtlen hatást a környezetre, természetre?


2016. jan. 4. 12:02
 1/6 Topor G ***** válasza:
72%
Gondolom a fűtés által előállított "nagy mennyiségű levegő" is elhanyagolható a légkör levegőtartalmához képest, pláne intenzív légcsere (szél) esetén. Ugyanakkor nagyvárosokban megfigyelhető néhány tized- egy-két fokos anomália a környezethez képest. Nyáron ez a különbség nagyobb, amikor a sok beton-és aszfalt nem tud olyan könnyen lehűlni, mint az intenzíven párologtató növényzet és természetes talaj. De ez más téma.
2016. jan. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Topor G ***** válasza:
Itt pl. jól látszik, hogy néhány tized fokkal melegebb van a belvárosban, mint a külső kerületekben és az agglomerációban: [link]
2016. jan. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
83%

A veszély megsejtése nem hülyeség.

Bizony minden megtermelt és felhasznált, akár fosszilis, akár egyéb energia nagyrészt hő formájában visszakerül a környezetünkbe.

Viszont a jelenlegi mennyiség még valószínűleg jelentősen nem dobja meg a bolygónk felszíni hőmérsékletét.

Olvastam már olyan előrejelzést, miszerint az ilyen jellegű veszély igazán akkor fog majd fellépni, ha civilizációnk energiaigénye hatványozódik és azt már korlátlanul el is fogjuk tudni látni, például olcsó fúziós energia révén.

Ki tudja, tán addigra ezt a hatás ellensúlyozni fogja, ha az üvegházgáz-kibocsátásunk meg megszűnik.

2016. jan. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A mai mértékben mindenképpen.

CO2 előállítással jár. A meleg levegő meleg levegő, de az autók a gázokon kívűl szintén adnak le meleget is rendesen. Ez (összességében) a városokban helyi melegedésekhez vezet. (szerintem inkább pár C mint pár tized).

2016. jan. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

Én inkább egy másik hatást említenék, a plusz meleget kibocsátó városok (akár a sok betonfelület, akár a fűtés, közlekedés, ipar stb. által termelt hő révén) feláramló meleg levegő oszlopai erősen befolyásolhatják az időjárást.

Sosem olvastam még erről, de nekem logikusnak tűnik.

2016. jan. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az utolsóval értek egyet leginkább. Szóval arra gondolok, maga a meleg levegő árt-e valahogy, nem az előállítása.
2016. jan. 30. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!