Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik a legjobb ismeretterjes...

Melyik a legjobb ismeretterjesztő könyv fizikából?

Figyelt kérdés
Tudnátok ajánlani fizikával foglalkozó könyveket? Korábban olvastam már néhány Stephen Hawking könyvet, főként ehhez hasonlókra gondoltam. Köszi :)

2016. jan. 7. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Brian Cox - Jeff Farshaw E = mc^2 (De miért olyan nagy ügy ez?) Abszolút ismeretterjesztő, de nagyon szempéletesen érthetően magyaráz, mondjuk nem árt, ha hallottál már valamit a dolgokról.

És van egy másik is, ami tetszett nekem:

Michio Kakou Az elme jövője

Az utóbbit is egy fizikus írta, (érdemes rákeresni a csávóra), az nem csak fizika, de nagyon érdekes. Neki több könyve is jelent meg, én csak ezt olvastam eddig, azok inkább fizikai témájuak.

2016. jan. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Michio Kakuról már hallottam, ismerem néhány könyvét :) Inkább valami olyasmi könyvre gondoltam, ami a klasszikus fzikával (mechanika,elektromosság) foglalkozik, nem pedig modern fizikával ( kozmológia, kvantumfizika).
2016. jan. 9. 10:05
 3/7 A kérdező kommentje:
Eddig Leonard Susskind és George Hrabovsky Elméleti minimum című könyvére gondoltam. Olvasta netán már itt valaki, mik a vélemények róla? :)
2016. jan. 9. 10:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát a klassuikus fizikából én főleg tankönyveket olvastam eddig. Miről szól az a könyv, amit írtál?
2016. jan. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez lenne az : [link]
2016. jan. 9. 17:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Simon Singh: A Nagy Bumm című könyvét mindenféleképpen tudom ajánlani. Tudománytörténet igazából, egészen az ókori görög és középkori csillagászoktól kezdve, a mai modern fizikáig. Mivel laikusoknak lett írva, így a szakmai résztől sem kell félni, szerintem még általános iskolai fizika ismeretekkel is bőven érthető Tökéletesen összefoglalja a csillagászat és fizika történetét.


Emellett még ennek a kiadónak a könyveit tudom a figyelmedbe ajánlani, megtalálhatóak közöttük a már említett Michio Kaku könyvei is.

[link]

2016. jan. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Színes fizika
2016. jan. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!