Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet egy már polimeriz...

Hogyan lehet egy már polimerizálódott foto-polimerben utólag tartósan térfogati zsugorodást előidézni?

Figyelt kérdés
Sajnos a fotopolimer összetétele ismeretlen, de fényen kívül semmilyen elő- vagy utókezelést nem igényel. Ismert még,hogy intenzitásban alsó és felső korlátja is van, expozíciós időben pedig egy minimum még nagy teljesítmény esetén is. Hordozó és védő réteg is van a két oldalán, de valahogy csak leszedhető az is, vagy oldalról bediffundálhat valamilyen vegyszer. A forgalmazó a LitiHolo.

2016. jan. 10. 17:10
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:

Az általad leírt feltételek mellett egy már polimerizálódott foto-polimerben tartós térfogati zsugorodást előidézni meglehetősen nehéz feladat, különösen akkor, ha az összetétel és a pontos anyagjellemzők ismeretlenek.


Az általános eljárás az ilyen jellegű térfogati zsugorodás előidézésére a következő lépésekből állhat:


Előkészítés: Ha a hordozó és a védő réteg könnyen leszedhető vagy oldalról behatolható, akkor ezeket először el kell távolítani vagy meg kell bontani, hogy közvetlenül hozzáférj a fotopolimer réteghez.


Külső hatás: Mivel a fényen kívül más elő- vagy utókezelést nem igényel a fotopolimer, más módszerrel kell befolyásolni a térfogati változást. Például hőhatást, mechanikai feszültséget vagy vegyszeres reakciót lehet alkalmazni.


Hőhatás: A melegítés segíthet a térfogati zsugorodás előidézésében. Ez a módszer azonban különleges berendezéseket vagy körülményeket igényelhet, mivel a polimerizált anyagnak magas hőmérsékletnek kell lennie ahhoz, hogy a térfogat változzon.


Mechanikai feszültség: A fotopolimer réteget megfeszítve, nyújtva vagy összenyomva térfogati változásokat idézhetsz elő. Ez azonban a fotopolimer anyag tulajdonságaitól és a rendelkezésre álló eszközöktől függően korlátozott lehet.


Vegyszeres reakció: Egyes vegyszerek hatása módosíthatja a polimer szerkezetét és ezáltal a térfogatát. Azonban ehhez pontosan kell ismerni a fotopolimer összetételét, valamint a reakciók és a használt vegyszerek kölcsönhatásait.

2023. jún. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!