Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lenne ha a Planck állandó...

Mi lenne ha a Planck állandó nagyobb vagy kisebb lenne? Tényleg más világ lenne?

Figyelt kérdés
és mindezt miért? ekkora jelentősége lenne ennek a szinte elhanyagolhatóan kicsi számnak?

2016. jan. 22. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Biztos, hogy más lenne.

Nem annyira kicsi, gondolj az Avogadro számra.

2016. jan. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tom Benko ***** válasza:
Makroszkopikusan lehet, hogy elhanyagolhatóan kicsi, azonban gondolj az atomok közötti kötésekre, vagy az atommagok stabilitására. Egy darab atommagra már elég nagy szám, és az instabil magok nagy halmazának elég jellegzetes tulajdonságaik vannak.
2016. jan. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt az Agymenőkből szedted? :)

Hát attól függ mennyivel más. A legnagyobb valószínűséggel mi sem lennénk. Hasonló kérdés a proton és neutron tömege közti különbség! Arra azt mondják a fizikusok, hogy ha kicsit is más lenne nem jöhetett volna létre az élet. De igazán precíz választ szerintem nem nagyon lehet adni erre.

2016. jan. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem nézek Agymenőket, nem onnan szedtem! egyébként én nem értem h a fekete-test sugárzásának mi köze van az emberi élethez? hogy köthető az élőlényekhez? mert elvégre ha a Planck állandó nagyobb lenne akk a fekete t. sugárzása lenne nagyobb nem? de akkor mi van? azaz hogy vezethető át ez a mérés magára az emberre?
2016. jan. 23. 19:53
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
A Planck-állandó nem pusztán a feketetest-sugárzást határozza meg. Pl. a határozatlansági relációban is szerepel, ami meg az atommagok stabilitásával is kapcsolatban áll, hogy csak egyet mondjak.
2016. jan. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!