Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Orángutánok között létezik...

Orángutánok között létezik olyan, akit jelbeszédre tanítottak?

Figyelt kérdés

2016. jan. 24. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:

igen, egyszer láttam is ilyen videót

az mutogatta el, hogy vigyázzunk jobban a környezetre (hosszabban, de már nem emlékszem)

mondjuk szerintem csak azt tanították meg neki, hogy ilyen sorrendben mutogassa el ezeket, hogy úgy tűnjön, mintha tudna "beszélni"

2016. jan. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy biztosan van, elég híres állat, csak nem ugrik be a neve. Ő valóban tud jelbeszéddel kommunikálni. Mondjuk már nagyon öreg, ha él még egyáltalán.


A nő, aki foglalkozik vele, egy ideig nem ment hozzá, mert elvetélt és kórházban volt. Később elmutogatta a majomnak, hogy meghalt a gyereke, és a majom válaszolt, hogy ez nagyon szomorú, és próbálta vigasztalni a gondozóját.

2016. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na megvan, Koko a neve, és rosszul emlékeztem, ő gorilla.

[link]

2016. jan. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy orángután:

[link]

2016. jan. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A legtöbb jelbeszédes az csimpánz vagy bonobó, én konkrétan orángutánról kérdeztem! És egy reklámvideó nem a megfelelő bizonyíték :)
2016. jan. 25. 12:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Orángutánt írtam.

Nem tudom, milyen reklám, de mi neked a "megfelelő"?

2016. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem neked írtam, hanem annak a háromnak, aki nem orángutánt írt
2016. jan. 25. 20:34
 8/8 anonim válasza:

A reklámban nem az orangután mutogat (animált, látszik hogy nem mozog a felkarja)


Volt egy projekt, ahol egy nő emberként nevelt egy orangutánt. Amikor egy állatkertben az orangutánok ketrece elé értek, a nő megkérdezte tőle hogy mik azok, mire azt felelte hogy "vörös kutyák"

Saját szóösszetételeket is generált, a palackozott ásványvíz volt az "autó-víz" (mert az autóban volt) a ketchup meg azt hiszem "ketchup-fogkrém" a csomagolása miatt.


Később abba kellett hagyni a projektet, és az orangután állatkertbe került :(

2016. jún. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!