Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nektek a fizika, a kémia és a...

Nektek a fizika, a kémia és a biológia közül melyik a kedvencetek és miért? Esetleg ezen tudományokon belül melyik terület érdekel a legjobban?

Figyelt kérdés

2016. jan. 25. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én mindhármat szerettem gimiben (gondolom a tantárgyakra vagy kíváncsi), de a három közül legjobban a fizikát. Fizikán belül az elektromosságtan érdekelt a legjobban, azt kifejezetten szerettem, illetve ezenkívül még az atommodellek is, és a relativitáselmélet is tetszett, de persze arról nagyon csak felszínesen tanultunk... :D Összességében én mindig szerettem a fizikát, sajnos másfelé sodort az élet, és nem tanultam soha egyetemen bővebben, pedig nagyon érdekel és szeretem. És persze meg kell említenem még a csillagászatot is, nagyon szeretek csillagászat témában olvasni, illetve tervezem, hogy veszek egy távcsövet is, csak eddig anyagi okok miatt mindig elmaradt, de most direkt gyűjtök rá.


Kémiát is szerettem, azon belül inkább a szervetlen része érdekelt engem jobban. Bioszból meg kicsi koromban a sejteket szerettem tanulni, amőba, papucsállatka stb. :D Na mindegy, bioszhoz és kémiához nem volt sohasem olyan nagy affinitásom, a fizika jobban érdekelt ezeknél.

2016. jan. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Rövid válasz: Mind ;)
2016. jan. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
kémia, mert azt tudom tanulás nélkül is :D
2016. jan. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3-as hogyan? Te vagy a Félvér Herceg? :)
2016. jan. 25. 18:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindegyiket szeretem, de legjobban a kémiát. :D Szerencsére most tanulhatom is őket dögivel egyetemen. Kémiából nincs kedvenc területem, fizikából a modern érdekel. Biológiából az élő szervezet és ahhoz kapcsolódó dolgok, főleg a genetika, az ökológiával meg ezekkel békén hagyhatnak. :D
2016. jan. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vegyészmérnöknek tanulok, így a kémia gondolom egyértelmű. Fizika jobban megy, mint a biológia, de a biológiát jobban szeretem.
2016. jan. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a kémia, akár a szerves / szervetlen kémiai része. Mind a 2 elképesztően változatos, érdekes és a legjobb dolog mikor laborban előkerülnek majd ezek az anyagok és gyakorlati szempontból is megtapasztalhatjuk a mi képzésünkben a dolgokat! =)

Általános kémia részéből egyedül az elektrokémia egy picit kevéssé kedvelt számomra meg néha a bonyi számítások levezetése megnehezítheti. Viszont ettől függetlenül egyszerűen imádom! :D


Ezenkívül a bioszon belül pedig rengeteg érdekes információt le lehet szűrni. Komplex, de ugyanakkor élvezhető; mind az élőlényektől az enzimeken át a biokémiáig ;)


Fizikával meg úgy vagyok, hogy értsem és ne zargassuk túlságosan egymást, nem tenne jót kettőnk viszonyára :P

2016. jan. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Én a biológiát szeretem.A kémia és a fizika nem nagyon megy.Viszont ha a kettő közül kéne választanom , akkor a kémiát , mert az meg jobban megy a fizikánál. :D

A biológián belül a Zoológia.

2016. jan. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tom Benko ***** válasza:

Fizika: kb mind.

Kémia: kb. mind. Na jó, a biokémia annyira nem, bár abban is vannak érdekes részek.

Biológia: Főleg az evolúcióbiológia, meg a paraziták.

2016. jan. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A fizikát szerettem legjobban. Mindig is élveztem a jó hosszú és bonyolult levezetéseket, számításokat.
2016. jan. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!