Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyszerüen megfogalmazva, mi...

Egyszerüen megfogalmazva, mi az üvegházhatás?

Figyelt kérdés
2010. márc. 28. 21:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
a szén dioxid felhalmozódik a levegőben ezért jobban benn tartja a meleget amit a nap ad
2010. márc. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
A légkör felső rétegében olyan gázok alkotnak réteget amelyek nem engedik a hősugárzást a világűrbe távozni mintahogy az üvegház teteje se engedi ki a meleget.
2010. márc. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
4%
Az egy olyan valami amire nincs tudományos bizonyíték,hogy létezne.
2010. márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó valami ritka sötét!


Üvegházhatás az, ha egy adott sugárzást egy adott anyag átenged (mint az üveg a fényt) - de a hatására létrejövő másodlagos sugárzást már nem engedi át (mint az üveg a hőt).


Ennek hatása az, hogy az üvegházban jóval melegebb van, ha fény éri - mivel a keletkező hő nem nagyon tud távozni.


Üvegházhatása lehet az üvegnek, CO2-nak, metánnak, stb.

2010. márc. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%
Te vagy a ritka sötét mert elhiszed hogy okozhatnak ilyet az egész Földre vonatkozóan valamilyen gázok. Tényleg nincs bebizonyítva, az a helyzet.
2010. márc. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Az üvegházhatás nem egyenlő a globális felmelegedéssel. Amiről te próbálsz meggyózni minket, az az. Ne higgy el mindent, amit hallasz. Ezt a két fogalmat próbálják teljesen összemosni. De alapvetően az üvegházhatás egy nagyon jó dolog!
2010. márc. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Az üvegházhatás nincs bizonyítva??? Hát menj be egy üvegházba aztán máris bizonyítottnak találod. Nem fűt benne senki, mégis meleg van, mint állat.


Az üveg a beérkező sugarak hullámhosszát átengedi, a Földről visszaverődő sugaratt az ő (megváltozott) hullámhosszán viszont már nem engedi ki. Így ottragad és marha meleg lesz. Ez bizonyított, sőt reprodukálhatod otthon a kertben is.

2010. márc. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

"Te vagy a ritka sötét mert elhiszed hogy okozhatnak ilyet az egész Földre vonatkozóan valamilyen gázok. Tényleg nincs bebizonyítva, az a helyzet."

Tényleg valami hihetelenül sötét vagy. Nem azért, mert nem tudod (az mindenkivel megeshet) - hanem mert nem is nézel utána, csak szajkózod, amit valahol hallottál.

Tényleg menj be egy fűtetlen üvegházba, napsütésben - aztán nézd meg, mi a helyzet.

Amúgy köszönöm a lepontozást is. Ilyenek pontoznak, azért nem 100%-os egy normális ember itt.


A Föld felszíne az üvegházhatású gázok miatt kb. 20 fokkal melegebb, mint nélkülük lenne - szemben mondjuk a Hold vagy a Mars felszínével, ahol számottevő ilyen hatás nincs. természetesen ez változik: attól függően, hogy mennyi és mennyire hatékony üvegházhatású gáz van a légkörben.


A Vénusz felszíne is ettől melegszik fel 500 fokra!

Enélkül ott is jóval hűvösebb lenne.


Azt tanácsolom, hogy ha valamit nem tudsz, akkor előbb nézz utána, és csak ezután hangoztasd a véleményed.

2010. márc. 29. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

1. Én totál nem az vagyok akit először lesötéteztél

2. Nem én pontoztalak le

3. Ott k*rtam el, hogy nem neveztem nevén a globális felmelegedést, hanem körülírtam. Szóval én arra értem hogy egy kamu.

2010. márc. 29. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

A Nap fénye áthatol a légkörön és felmelegíti a Föld felszínét.Ennek a hőnek azonban nagy részét a légkör bizonyos rétege visszaveri és ezért a levegő jobban felmelegszik,mintha kisugárzódna az űrbe.

Fejből hirtelen ennyire futotta,itt van részletesen:

[link]

2010. márc. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!