Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 10-dikes vagyok és matek órán...

Alexa00 kérdése:

10-dikes vagyok és matek órán a Másodfokú egyenletrendszereket és szöveges feladatokat kezdtük el venni. És itt lenne a feladat, amit nagyon szépen meg köszönnék ha levezetnék nekem?! .

Figyelt kérdés
Bea mandarint vásárolt 1500ft-ért, ha kilónként 50Ft-al olcsóbb narancsot vett volna,ugyancsak 1500Ft lett volna.Akkor 1 kg-mal több narancsot vehetett volna.Mennyi volt a narancs és a mandarin ára?

2016. jan. 30. 20:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen a mandarin kilónkénti ára m, és vegyen belőle x kg-nyit, ekkor összesen 1500 ft-ért vásárolt, tehát ezt írhatjuk fel:


m*x=1500


A feladat szerint a narancs kilónkénti ára 50 Ft-tal kevesebb a mandarinénál, tehát az legyen m-50 Ft, a feladat szerint ekkor 1 kg-mal többet tudott venni, tehát x+1 -nyit. Ezek alapján:


(m-50)*(x+1)=1500


Ennek a két egyenletnek egyszerre kell teljesülnie, tehát egyenletrendszerbe foglaljuk. Az első egyenletből m=50/x, ezt beírjuk a másodikban m helyére:


(50/x -50)*(x+1)=1500


Reményeim szerint ezt az egyenletet (ami másodfokú lesz), meg fogod tudni oldani, ekkor megkapod x-et, vagyis a mandarin kilónkénti árát. Ha ez megvan, akkor egyszerűen ki tudod számolni a többi kérdéses adatot.

2016. jan. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.:)
2016. febr. 2. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!