Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki eltudná nekem mondani,...

Valaki eltudná nekem mondani, hogy mi a különbség a környezetmérnök és a természetvédelmi mérnök között?

Figyelt kérdés
2016. jan. 31. 11:19
 1/3 anonim válasza:

A kv mérnök az emberekkel kapcsolatba hozható tényezőkkel és közegekkel foglalkozik illetve a környezeti tényezők károsodásával (víz, levegő, talaj, ipari szennyezések stb.


A tvm a természeti értékek védelmével foglalkozik, növény, állatvilág védelme, földtani, víztani értékek védelme, az élővilág ökológiai környezetével, annak megóvásával.


A két dolog erősen különbözik, annak ellenére hogy hasonló tudományterületekre épül.

2016. febr. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én tvm-en végeztem.
2016. febr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Röviden és tömören megfogalmazva.


A környezetmérnök: A már meglévő károk visszafordításával (pl: talaj,víz,levegőszennyezés) foglalkozik.


A természetvédelmi mérnök: (Sejtéseim szerint) A természeti értékek megőrzésével (a még nem károsult területek fenntartásával) foglalkozik.


(Én BME környezetmérnökin vagyok, írj nyugodtan privátban, ha szeretnél infót a környezetmérnökiről :) )

2016. ápr. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!