Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy ionra vonzó hatást...

Ha egy ionra vonzó hatást fejt ki egy másik ion (vagy akármilyen töltés) akkor még egy 3. ion ki alakíthat vele ionoskötést?

Figyelt kérdés

Tehát 1 ion vonzó hatást fejt ki egy másik. De még mielött kötést alakíthatnának ki az egyik mellé oda juttatunk pl egy 3. ion.

Annak ellenére hogy egy ionnal vonzák egymást. Egy közelebb lévő ionnal kialakíthat ionos kötést?


(olyan ionok amik normál esetben képesek kialakítani ionoskötést)



2016. febr. 1. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Simán. Koordinációs kémián belül vannak elég összetett ionos vegyületek. De a sima konyhasó kristályrácsában is egy klorid ion 4 nátrium-ionnal áll kötésben és fordítva is.
2016. febr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én úgy gondoltam hogy ha az eggyikkel kötést hozott létre mássikkal már nem tudd és hogy így müködne -e .

Nem tudtam ilyenekről.


Előfordulhat olyan helyzet amilyet én most leírtam? (ha igen akkor mi a fenti kérdésre a válasz ebben az esetben?)


A konyhasó esetében a rácsnak a külső részén lévő klorid ionok nem tudnak akkor annyi nátrium ionhoz kapcsolódni mint a beljebb lévők. De ettől még semleges töltésű annyagot alkotnak nem?

2016. febr. 1. 22:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Magának a kristálynak az össztöltése 0 lesz. Egy ion minden olyan ionnal kölcsönhatásba tud lépni, ami elég közel kerül hozzá. Kisebb ionok kevesebbel, nagyobbak többel.
2016. febr. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm.

2016. febr. 2. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!