Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Volt egy tudós aki egész...

Volt egy tudós aki egész életét a növények és a gondolatok erejének kutatásával foglalkozott. Így gondolatra induló gépeket tervezett. Mi a neve a tudósnak?

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
azt nem tudom, hogy mi a neve, de az biztos, hogy nem tudós volt... (ilyen marhaságokkal tudósok nem nagyon foglalkoznak)
2010. márc. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos én sem tudom, ki volt az illető, de biztos nem véletlenül foglalkozott a témával. Felteszem tapasztalt valami furcsa jelenséget, és megpróbált a végére járni. Szerintem ez lenne egy tudós dolga. Hogy marhaság lenne?...

- Világhírű tudós volt az, aki kijelentette, hogy levegőnél nehezebb tárgy soha nem fog repülni...

- Egy másik egy fiatal érdeklődő azon kérdésére, hogy érdemes-e fizikával foglalkozni, azt felelte, hogy nem, már minden készen, van, csak a fénnyel kapcsolatban kell néhány apróságot tisztázni. Aztán jött Einstein, és a fizika épülete összedőlt...

- A számítógépek hajnalán azt jósolta egy hozzáértő, hogy a világon 5 számítógépet fognak eladni, és 64kB memória mindenkinek elég lesz...


És lehetne még sorolni a marhaságokat. Szóval csak csínján az ismeretlen dolgok minősítésével.

2010. márc. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kis kutatás után találtam ezt a linket, lehet, hogy ezt kerested.


[link]


Érző növények menüpont.

2010. márc. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondolatra induló (működő gépek) pedig vannak, én is ilyenekkel szeretnék foglalkozni végzett villamosmérnökként.
2010. márc. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
érdekes téma =D
2010. márc. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen gépek. Az orvostudományban is. Néhány betegségnél szoktak ilyen műszereket használni, melyek "olvassák" az agyhullámokat. Pl. van egy betegség, hívjuk bezártságnak, amikor a beteg nem tud se beszélni, se mozogni, tehát nem tud semmilyen információt tudatni velünk hagyományos módon (hallani és látni viszont tud). Ekkora lép életbe a műszer. Az orvos eldöntendő kérdéseket tesz fel a betegnek, és a beteget megkérik, hogy gonoljon erősen az igen/nem-re (lehet más is, pl. szín, hang, irány..). Ekkor a műszer megmutatja az aktuális gondolatát, így tudnak a beteggel "beszélgetni".
2010. ápr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!