Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia számolásban valaki?

Kémia számolásban valaki?

Figyelt kérdés

Nagyon jó lenne, ha csak abban tudnátok segíteni, hogy induljak el. Nagyon szeretném megérteni.


Van egy O2/H2 durranógáz elegyünk egy tartályban. A reakció lejátszódása után a tartályban maradt termékek nyomása vízmentesen (H2O lecsapódott) fele a kiindulásinak. (Azonosak a körülmények a reakció előtt ill. után.)

Mi a kiindulási elegy összetétele?


Egyáltalán nem tudom, mit lehetne itt kezdeni. Azt sem írja a feladat, hogy a nyomás kiinduláskor standard légköri-e, és így ezt nem mertem automatikusan feltételezni. Reakcióegyenletet írtam, illetve arra gondolok, hogy ha a nyomás a reakció végén fele a kiindulásinak, akkor a jelenlevő gázok M-e is a fele.


Előre köszi a segítséget!



2016. febr. 8. 17:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, M helyett n
2016. febr. 10. 22:14
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, jól gondolod. Avogadro törvénye értelmében minden gáz, függetlenül az anyagi minőségétől, azonos nyomáson és hőmérsékleten azonos térfogatú. Ebből adódóan, ha a nyomás a felére csökken, viszont minden más változatlan akkor ez egyben azt is jelenti hogy feleannyi db molekula van a tartályban. Vegyük figyelembe, hogy 1 mol oxigénnel 2 mol hidrogén reagál. Ha a feladat nem ír semmit, akkor standard körülményeket kell tekintenünk, de ez itt nem lényeges, mivel bármilyen más körülmény is lehetne, az a lényeg, hogy ne változzon a hőmérséklet és a térfogat, mert ekkor lesz igaz hogy a nyomás feleződése a molekulák feleződését is jelenti egyben. Tehát arra kéne rájönni, hogy ha van egy bármilyen tetszőleges anyagmennyiségem ebből a gázelegyből, ami áll x mol hidrogénből és y mol oxigénből, akkor ezeknek hogy kell aránylaniuk egymáshoz ahhoz, hogy a reakció után (x+y)/2 legyen a gáz anyagmennyisége. Egyelőre ennyit segítettem, ha ezek után is elakadnál, írj nyugodtan.
2016. febr. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a keletkező vízgőz nyomásával nem kell számolni, mert kondenzál, akkor a nyomás csökkenése nyilván amiatt áll meg az eredeti nyomás felénél, mert a reakció két alapanyaga közül az egyik elfogy...
2016. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Sikerült megcsinálnom, meg órán is átbeszéltük azóta. :) Ment a zöld kéz!
2016. febr. 12. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!