Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizikával kapcsolatos irodalom...

Fizikával kapcsolatos irodalom érdekelne. Mit olvassak, hogy ertsem is?

Figyelt kérdés

Eléggé kezdő szinten vagyok. Eddig nekikezdtem Hawking Mindenség elméletébe, majd Az idő rövid történetébe- ezeket félbehagytam mivel nem rendelkeztem a kellő mennyiségü alapismeretekkel. Most befelyeztem az idő MÉG rövidebb történetét, amit mondhatni értegettem.Most inkább az atomokról, kvarkokról, bozonokrül szeretnék többet megtudni (húrelméletről is ) de mindezt lépcsőzetesen , érthetően, teljesen az alapoktól... Ajánlott irodalom ezzel kapcsolatban ?


15/L


2016. febr. 10. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Leon Lederman: Az isteni a-tom

Más könyv nem nagyon jut eszembe ami a részecskefizikáról szólna (kvarkok, bozonok, térelmélet) egyetemen elsajátított ismeretek nélkül.

2016. febr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Érteni elég kemény dió, azt valószínűleg az analízis alapfogásaival kezdeném, ahhoz meg a középsulis matekot kéne legalább valahol már láttam ilyet szinten elsajátítani. Főleg exponenciális, logarimikus dolgok, első és másodfokú egyenletek, függvényelemzés.


Hogy köznyelvien tudd miről van szó annyira nem kell nagy tudomány, inkább csak az ismeretlen szavaknak kell utánanézni.

2016. febr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha valaki érteni szeretné a fizikát, akkor jelentkeznie kell az ELTE TTK fizika szakának az elméleti fizikus szakirányára.


Laikusoknak írt ismeretterjesztő könyvekből senki sem fogja megérteni a fizikát, a fizikához nem vezet királyi út, meg kell szenvedni a matekkal és a fizikával hozzá.

2016. febr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!