Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lehet a következő jelenség...

Mi lehet a következő jelenség oka?

Figyelt kérdés

Tegnap este láttam az égen egy Holdméretű, kifliformájú, sárga fénnyel világító égitestet. Mi lehetett az? A Hold? A Nap? Egy csillag? A Mars? De az is lehet, hogy valami teljesen más...


Szóval azért is furcsa, mert amikor az égitestet láttam, akkor az ég ,,alja" felé járhatott, de kb. másfél órával korábban még semmi nyoma sem volt, azonban akkor még a Holdat láttam: tisztán kivehetően fehér fénnyel világított, de az ég ,,tetején".

Elég furcsa lenne, ha a Hold az egyik pillanatban az ég tetején fehér fénnyel világítana, másfél órával később viszont már az ég alján narancsvörös fénnyel csüngene.

Ezért a Holdat nem tartom olyan valószínűnek, bár, még mindig az a legésszerűbb megoldás, hiszen egyforma méretűek és formájúak voltak... (ráadásul nem láttam őket egy időben.)

Az viszont szinte teljesen biztos, hogy nem a Nap volt, mivel az már órákkal korábban lenyugodott. Csillag szint úgy nem lehetett, mivel nem szoktak kiflialakúak lenni a csillagok. A Marsot nem lehet látni a földről, csak nagyon apró ,,csillagméretben", így azt is ki kell zárni.

Vannak olyan speciális esetek amikor pl: Napfogyatkozás, vagy Napkitörés van, de én semmi ilyesmiről nem hallottam, hogy lenne mostanában. De akkor mi lehet? Ha kérdésetek van ezzel kapcsolatban, nyugodtan írjátok őket, de én is várom a válaszokat!



2016. febr. 12. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Űrhajó. Van oly technológia ami fény segítségével változtatja meg energia állapotát oly kis mértékű súlyra, "érzékelhetetlen" lesz fizikai térben. De ettől még a fény látszik sok esetben. Lehet ezt láttad.
2016. febr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

E szöveg is érzékelhetetlent ír de valóságban 1 photon mennyiségű fény energia töredéke lesz értéke.

[link]

2016. febr. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Valami relatíve kis méretű dolog lehetett legfeljebb, csak relatíve közel volt, ezért láthattad nagynak (az égen egy Hold méretűnek látszó dolog már óriási méretű, ha a légkörön kívül van). Én nem láttam, tehát nagyon messziről nem lehetett látni ahhoz képest, ahonnan te láttad (tegnap egész este kinn voltam, feltűnt volna valami ilyesmi az égen). Ezáltal nem lehetett nagyon messze a földfelszíntől, tehát maximum valami helyi dolog lehetett. Mondjuk hőlégballon épp leszállni készült, és a magasság-korrigáláshoz használt gázláng sárga fényét láthattad, vagy valami ilyesmit tudok elképzelni (bár ha Hold méretűnek látszott, akkor annak már a hangját is hallhattad volna). Az biztos hogy nem égitest volt, azzal már tele lenne a média, sőt, ekkora látszólagos méretű égitesttel már hetekkel, hónapokkal ezelőtt tele lett volna.

Biztos hogy láttad, nem csak álmodtad? Nem előzte meg egész napos ivászat a dolgot? :)

2016. febr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Legalább 4-en tanúsítják a dolgot, tehát nem!!! Kocsiból láttam és a testvérem is megdöbbent rajta. A család 3 tagja látta, ráadásul másnap (ma) az iskolában elmeséltem valakinek és ő is észrevette. Pár évvel ezelőtt történt egy hasonló dolog, annyiban különbözött, hogy én láttam csak, de nem szóltam senkinek (azt hiszem) róla csak később, és az a Hold szerű valami gömb alakú volt és még élénkebb vöröses fénnyel világított. Egy hőlégballont azért meg tudok ismerni, főleg mivel az mozog és hangos! És nem! 100 százalék, hogy nem álmodtam! (Mások is látták)
2016. febr. 12. 17:32
 5/10 anonim ***** válasza:

Mikor volt hajszál pontosan (és hol) ?

Év/hó/nap/perc

Milyen irányban volt ez a valami?

2016. febr. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Esetleg mellékhold vagy népi nevén cimborahold lehetett...


[link]

2016. febr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Ilyet én is láttam, nem is olyan régen, életemben először és eddig egyszer, Angliában :) Életre szóló élmény volt :)
2016. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most csütörtökön volt kb. negyed kilenckor, valahol az autópályán láttuk, Újpalotáról Dunakeszire.
2016. febr. 13. 15:49
 9/10 anonim válasza:
Pedig az simán lehetett a hold, ráadásul ha kifelé haladtál a városból ott ugye balra a hegyek látszanak és így a nap is hamarabb eltűnik a horizonton.
2016. ápr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen egy földönkívüli űrhajót láthatott. Viszont az érdekes, hogy csak ő látta. Hiszen annyi más embert érdekli a téma, annyian keresik a jeleket, erre meg ő látja meg? Szerintem az ufók neked akartak üzenni kérdező. Azért nem látta más. Te vagy a kiválasztott. Valószínű a napokban meglátogatnak téged és a kis családodat. Anális behatolás erősen valószínű.
2016. ápr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!