Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mivel magyarázható a következő...

Mivel magyarázható a következő "jelenség"?

Figyelt kérdés

Nagymamám házában pár napja egyszerre megállt 3 falióra, 3 különböző szobában. Mindegyik egyszerre, pár perc különbséggel állt meg.

Két hétig úgy maradtak, majd ma mindegyik pár egyszerre elindult. Egy kis ideig pár perc különbséggel jártak, aztán mind beállt magától a rendes időre, és most jól járnak.

Mi lehet ez? Van erre valami tudományos magyarázat?

Szerintem ez eléggé, "természet feletti", de nem mertem az ezotéria kategóriába tenni, mert ott nem válaszolnak rendesen, és nem is feltétlenül állítom, hogy nincs rá földi magyarázat. :)



2014. okt. 17. 20:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elírtam az első mondatot. Nem pár napja, hanem igazából kb. 2 hete... :)
2014. okt. 17. 20:40
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyi kicserélte az elemeket és beállította őket. Occam borotvája^^
2014. okt. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem cserélte ki, ő maga mesélte el nekem, hogy mi történt, nem én "fújom fel".

És csak azért mert "nagyi", ne vegyétek öreg szenilis néninek. Nagyon toppon van szellemileg, de ezen ő is meglepődött.

2014. okt. 17. 20:45
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Pár napig a szomszédjában vendégeskedett a Borszörcsögi Vekkermegállító.
2014. okt. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi információból nem lehet megállapítani hogy mi történt. Lehet, hogy a szomszéd kisfiú szórakozott velük. Milyen órák? Ha elemesek, akkor lehet hogy valamikor régen egyszerre cserélt bennük elemet, és így nagyjából egyszerre kezdenek tönkremenni. Meg persze az emberi tényező azért mindig megkérdőjelezhető. Lehet, hogy szerinted toppon van, és aztán ott a valóság, amit én innen semmilyen módon nem tudok ellenőrizni.

Szóval lehet egy csomó átlagos és kevéssé átlagos oka, de ennyiből nem lehet kitalálni.

2014. okt. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
De azért az a legvalószínűbb, hogy nemsokára haláleset lesz a környéken, és azt jelezte előre az órák megállása. Baglyot nem látott a mami?
2014. okt. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
55%

Persze, a nagyi toppon van, az egész házat telerakja faliórákkal (mint egy óramániás), de amikor mind megáll, akkor nem is érdekli őt, hogy két héten keresztül egyik sem jár, nem cserél bennük elemet, jól vannak úgy ahogy vannak.


Hihetetlen sztorikat én is ki tudok találni...

2014. okt. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

Számomra innentől vált teljesen irreálissá:

"Egy kis ideig pár perc különbséggel jártak, aztán mind beállt magától a rendes időre, és most jól járnak."

Odáig még egy extrém napszél-hatást is el tudtam képzelni.

De ezzel a résszel már csak élénk fantáziát tudok okként gyanítani. :D

2014. okt. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Pedig igaz amit írtam, nincs benne semmi túlzás. Nem szórakozni járok a gyakorikérdésekre...
2014. okt. 18. 16:05
 10/13 anonim ***** válasza:

Persze-persze... Te most komolyan ennyire hülyének akarsz nézni minket? :D

Ha viszont tényleg komolyan írod, akkor téged nagyon palira vett a nagyid, szóval valóban a toppon lehet :D

2014. okt. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!