Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen megfigyelt, dokumentált...

Milyen megfigyelt, dokumentált evolúciós változást ismertek, amikor egy kevésbé komplex struktúrából egy bonyolultabb szerkezet jött létre?

Figyelt kérdés

Egy kreacionistával vitázok erről a dologról, az ő állítása szerint nincs ilyen, de kapásból most én sem tudnék erre példát hozni. Hangsúlyozom, nem arra kérek példát, hogy megfigyelt körülmények között egy faj alkalmazkodott a körülményekhez, számára előnyös tulajdonságokat szerezve, hanem konkrétan komplexitásnövekedésre kellene példa. Előre is köszönöm.


(UI: Ha valaki azzal jönne, hogy egy kreacionistát hiába győzködök, akkor annak üzenem, hogy régen én is az voltam, és nagyon hosszú keserves vitákon keresztül próbáltam győzködni az "evolucionistákat", végül nagy nehezen nekem kellett belátnom, hogy én tévedtem. :) Szóval van remény! ;) )



2016. febr. 17. 21:21
1 2
 11/20 Cerevisiae ***** válasza:
83%

Kedves kérdező:

Még egy gondolat, hogy érthetőbbé váljon, mennyire értelmetlen dolog azzal cáfolni az evolúciót, hogy csinál-e komplexebbet, vagy sem.


Hivatkozva az előző földikutyás példára: ez ugye olyan, mintha valaki egy luxusautóból készített volna egy városi biciklit.


Nyilvánvaló, hogy a luxusautó alkatrészeiből előállított bicikli készítéséhez ugyanúgy kell mérnöki tudás, és nem lehet az autóból csak úgy kidobálni az alkatrészeket, míg végül kapunk egy biciklit. Tehát amikor a bonyolult normál emlős szemből valami egy egyszerűbb új fényérzékelő szervet készített, annak ugyanúgy kellett rendelkeznie mérnöki tudással, pedig kevésbé komplexet csinált. Mivel erre tehát az evolúció is ugyanúgy képes volt, akkor van annak bármilyen jelentősége, hogy cáfoló tézisként dobálódzunk a komplexitásnövekedés tézissel? Vagy akkor a kreacionizmus és az ID (bár a kettő ugyanaz) elismeri, hogy tud új szervet készíteni az alkalmazkodás, de nem tud komplexebbet? Mert ha igen, akkor kukázhatják azt az ellenvetésüket, hogy az evolúció nem képes újat alkotni, és ezt nem tudja mérnökszerű tudással kivitelezni.


Csakhogy ők nem engedhetik meg maguknak azt a luxust sem, hogy elismerjék, az evolúció tud mérnökszerűen a meglévőből egyszerűbb, de működőképes rendszereket is összeeszkábálni, így persze újra és újra önellentmondó cáfolatoknak csúfolt téziseket tudnak csak kitalálni kínkeservesen.


Ha a kreacionista barátod kétségbeesetten ragaszkodik ahhoz, hogy a földikutyába a valamilyen mérnők átalakított szemet rakott be, akkor mond azt, hogy ezt csak akkor hiszed el, ha mutat egy olyan bicikligyárat, ahol a gyártási folyamat úgy zajlik, hogy először összeállítanak egy luxusautót, amit aztán egy kidolgozott terv szerint lebutítanak biciklivé, és teszik ezt úgy, hogy közben tudják, hogy rengeteg bicikligyár van, ahol kapásból biciklit építenek.


;D

2016. febr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Cerevisiae ***** válasza:
75%

Magamtól:

" akkor mond azt,"


Ez nagyon csúnya... javítva:...akkor mondd azt...

2016. febr. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Cerevisiae ***** válasza:
75%

Jaj... még egy hiba magamtól. Rosszul emlékeztem...


Magamtól a 13:07-ből:

"A bacik által kitermelt három darab El; Ell; Elll típusú fehérje képes emészteni a nejlont."


A fehérjék neveiben nem kis 'l' van, hanem nagy 'I', vagyis helyesen: EI; EII; EIII.

2016. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Cerevisiae ***** válasza:
75%

A fenébe... szóval az 'I'-k római számok...


Húúú, de jól elvagyok itt magamban... :D

2016. febr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
86%

"Húúú, de jól elvagyok itt magamban... :D"


Hát már egy ideje én is azt nézem :D

De tök jó, mert ezek nekem is jó források lesznek később.

2016. febr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Cerevisiae ***** válasza:
71%

"De tök jó, mert ezek nekem is jó források lesznek később."


Na, hál' istennek, azért mégsem csak magamban... :)


Amúgy kíváncsi lennék a kérdező kolléga beszámolójára is, hogy mire jutott a kreacos barátjával... hm... vagy saját magával... ;)

2016. febr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Cerevisiae ***** válasza:
94%

Basszuskulcs… hiába, ha kapkodva írok…


Még egy hiba a 13:07-esemben itt:

„Pl. itt van a földikutya esete.”

Ez alá egy nem a földikutyás ügyhöz tartozó linket szúrtam be. Ez a jó helyette:

[link]


Huh.. látom, megjöttek a kreacosok is… nagy hátszéllel zuhannak a százalékaim…


Nos, kedves sörpocak? Ugye, hogy nem vagyunk egyedül… :DDD

2016. febr. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Darkmoon80 válasza:
100%
Úgy látszik, a piros kéz nyomáson kívül érdemi válasz nem fogsz kapni! :)
2017. ápr. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért, mit vártál tőlük?

Értelmes választ?

2017. ápr. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Kedves Cerevisiae!


Nagyon nagy bocsánatkéréssel tartozom, hogy nem reagáltam, valszeg nem követtem tovább a fórumot, mert nem volt rá már szükség (nem tudom, miért). Most újból előjött a probléma, és nézegetem a válaszaidat. Nagyon szépen köszönöm, mennek a zöld kezek!

2017. dec. 30. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!