Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy kg zsír elégetésekor hány...

Egy kg zsír elégetésekor hány köbméter szén-dioxid keletkezik?

Figyelt kérdés
Fogyókúra kapcsán érdekel. Igazi hozzáértő kémikusok válaszát várom! :)

2016. febr. 20. 10:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50%

No akkor kezdetnek ezt olvasd el, ami rámutat, hogy miért is értelmetlen jelen kérdésed:

[link]

2016. febr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Nézd, ez a kérdés nem értelmetlen. Biológiából emelt szintű érettségim van, amit nem ír felül egy bárki által szerkeszthető wikip oldal. Ha hozzászólsz, légy szíves fejtsd ki a saját szavaiddal, hogy mire gondolsz, hogy egyértelmű legyen!
2016. febr. 20. 11:38
 3/27 A kérdező kommentje:

Néhány kalória adat csomagolásról 100 grammra:


kristálycukor 400 kcal

étolaj 900 kcal

étkezési sertészsír 894 kcal

fehér liszt 337 kcal, 71 gr szénhidrátot tartalmaz

1 tábla „nem olyan édes” csoki 565 kcal, amiből 48,5 gr szénhidrát, 37 gr zsír


Egy fogyókúrás oldalon az van kiírva, hogy 1 kg zsír egyenlő 7000 kcal, azaz naponta 700 kcal ledolgozása, az heti egy kg-ra jön ki. Ez körülbelül napi 3 óra gyaloglás, vagy körülbelül napi 10 km, szóval nekem úgy jött ki, hogy 1 kg zsír kilélegzése körülbelül 24 óra gyaloglás után lehetséges...


Szóval 24 óra alatt egy végig ülő, vagy heverésző ember nem annyi szén-dioxidot lélegez ki, mint egy végig gyalogoló másik ember. Elméletileg.

2016. febr. 20. 12:05
 4/27 A kérdező kommentje:

Vajon 100 gr cukorral, vagy 100 gr kenyérrel "mennyi szén-dioxid kilélegzést eszek meg"?


Hány liter, vagy hány köbméter szén-dioxid kilélegzésével lehet elégetni 100 gr cukrot, lisztet, vagy már lerakódott zsírt?

2016. febr. 20. 12:13
 5/27 anonim ***** válasza:
70%

A kérdés értelmetlen és kidobhatod a biológia emelt szintű érettségidet.

Nekem kémia és biosz emeltem van, de ki nem sz.rja le?

Zsírok nem is léteznek "önállóan", kb. mindig keverve vannak és több zsírmolekula alkotja pl. a sertészsírt, libazsírt más-más arányban. Ezért nem lehet ugyanannyi kalóriája semelyik zsírnak se. Az meg, hogy 1 kg zsír 7000 kcal csak egy kb. érték. Lehet 9000 is, lehet 6000 is, csak egy átlag.

2016. febr. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Ezt írja (de az én kérdésemre nincs benne válasz):


[link]


"Emberi szervezetben egyszerre csak kb. 250 g van jelen,[2] de fokozott felhasználását jellemzi az, hogy naponta a testtömegnek megfelelő mennyiség fogy belőle.[3] Jelentős izommunka esetén ez az érték akár fél kilogramm is lehet – percenként![4]Az energia a foszfátcsoportok közötti kötésekben raktározódik. Egy csoport leszakadásával átlag 30 kJ energia szabadul fel mólonként."

2016. febr. 20. 12:27
 7/27 A kérdező kommentje:

Nem csak a zsírok vannak keverten, hanem a zsömle alkotórészei is, mégis megmondják egy cukorbetegnek, hogy hány óránként hányat egyen. És kiírják a kalóriatáblázatokban, hogy mennyi szénhidrát stb. van egy zsömlében, holott a zsömle alkotórészei megközelítően ugyanannyira vegyes arányokat mutatnak, mint a zsíré...


Nem értem, hogy miért nem lehet ezt átlagosan kiszámolni, ha már valaki ért hozzá, vagy pedig egy bizonyos speciális esetre?

2016. febr. 20. 12:33
 8/27 A kérdező kommentje:

Azt is kérdezhettem volna, hogy hány kg szén-dioxid keletkezik. Vagy azt is, hogy amíg 100 ember szobabiciklit hajtva, vagy futópadon gyalogolva ledolgoz magáról 30 kg súlyfelesleget, addig mennyi elektromos áramot állítana elő, vagy az áram használatával hány részt lehetne megnézni a Rambó c. filmből laptopon, de végül is nem ezt kérdeztem.


Nagyon szeretnék választ kapni arra, ha valaki esetleg ért hozzá, hogy legalább hogyan állhatnék neki kiszámolni az eredeti kérdésem megoldását, ha mondjuk például egy homogén tartalmú 1 kg-os zsírtömbről lenne szó...

2016. febr. 20. 13:03
 9/27 A kérdező kommentje:

Egy kg cukrot kellett volna megkérdeznem, attól senki nem akadt volna ki, gondolom.


Találtam egy filmet a termelt energiáról - igaz, nem a termelt szén-dioxidról szól, de legalább valami.

2016. febr. 20. 13:55
 10/27 A kérdező kommentje:

A film:


[link]

2016. febr. 20. 13:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!