Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyenletes töltéssűrűségű...

Egyenletes töltéssűrűségű henger elektromos térerősségének képlete?

Figyelt kérdés
Adott a magasság, sugár és töltéssűrűség. Belezavarodtam a számításba.

2016. febr. 20. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Venni kell a hengernek az alján egy dl hosszú kis hengert, arra kiszámítani ami kell, aztán pedig integrálod 0-tól a nagy henger tetejéig.
2016. febr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az egész hengerben egyenletes térfogati töltéssűrűség van, vagy csak a felületén van egyenletes felületi töltéssűrűség?


A másik meg, hogy a tér minden pontjában ki kell számolni a térerősséget, vagy csak bizonyos speciális pontokban (egy sík vagy egy egyenes mentén)?


Amúgy a képlet általánosan annyi, hogy

E(r) = int(ρ(r')/|r - r'|^3*(r - r'), r' az egész teret befutja)/(4*π*ε0).

2016. febr. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az egyik fedőlap közepében kell kiszámolni, és térfogati töltéssűrűség. Azért nem írtam konkrétumokat mert reméltem hogy a válaszokból ki tudom következtetni, de ha volnál olyan kedves, leírnád azt is,mert teljesen belegabalyodtam. :)

Köszönöm!!

2016. febr. 20. 21:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Szívesen leírunk szerintem mindent, csak akkor mond meg hogy meddig jutottál el, hol akadtál el a számolásban.
2016. febr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolkodtam, hogy kiszámolom külön a két fedőlap meg a palást elektromos terét, de az hülyeség mivel ez egy tömör test. És amióta erre rájöttem nem tudok vele mit kezdeni... próbáltam ugye térfogati integrálással, de nem tudom hogy hogyan paraméterezzem, hogyan futtassam a vektort... az a gáz hogy eddig csak felületi meg vonalmenti feladatok voltak, és így ebbe teljesen elvesztem. :(
2016. febr. 21. 10:10
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindegy, úgy néz ki megoldódott. A héten kiderül, hogy jó is volt-e.
2016. febr. 21. 19:26
 7/7 A kérdező kommentje:
És jó lett :)
2016. febr. 26. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!