Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hová mehetnék, ahonnan nagyon...

Hová mehetnék, ahonnan nagyon szépen látszódnak a csillagok?

Figyelt kérdés
Szeretnék Budapest közelében olyan helyet találni, lehetőleg egy tisztást vagy hasonlót, ami viszonylag egyszerűen megközelíthető, és a látvány valami ilyesmi [link] Van rá esély, hogy találok ilyen helyet?

2016. febr. 22. 21:07
 1/4 anonim válasza:
100%
Normafa, Jánoshegy, mi sokszor kimentünk nyáron hullócsillagokat nézni.
2016. febr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs, mivel a linkelt kép egy több másodperces expozícióval készült fénykép.

Viszont olyan helyre tudsz menni, ahonnan látszik a Tejút. Bárhol jó, ahol nincs fényszennyezés.

2016. febr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A probléma az, hogy Budapest körül 100 kilométeres körzetben elég erős a fényszennyezés, így nincs könnyű dolgod. A Hold állása is nagy mértékben befolyásolja a látványt, próbálj tiszta eges újholdat elkapni! Hűvösvölgy, Hármashatár-hegy nem rossz. A legerősebb csillagok és bolygók szépen látszanak, de a Tejút épphogy csak kivehető. Ha nem sajnálsz kocsikázni egy adagot, akkor Prédikálószéket ajánlanám a Visegrádi-hegységben. Ott már egész szép az ég a Dunakanyarral ráadásul, és jól megközelíthető. Ezt egy ismerősöm készítette onnan: [link]

Két és fél óráig készült erős holdfényben.

2016. febr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Budapest körül 100 kilométeres körzetben elég erős a fényszennyezés"


Hát nem tudom, itt lenn az Alföld tengersík vidékén, ahol én lakom (Bp-től kb. 85 km-re) csak úgy szikráznak éjjel a csillagok. A Tejút olyan, mint valami felhő, akinek nem gyakorlott a szeme, talán össze is keverheti...


Persze függ az időjárástól, évszaktól is a dolog, a Holdtól is stb. Én az optimális körülményekről beszéltem fent. Persze biztos vannak az országban jobb megfigyelőhelyek is, de itt az Alföldön elég szépen látni mindent, ha a semmi közepén vagy.

2016. febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!