Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vörösfenyves, akácos erdőben...

Vörösfenyves, akácos erdőben milyen gomba terem?

Figyelt kérdés

Most költöztünk egy gyönyörű erdő közepére, ahol 3km-es sugárban vörös fenyő és akác fák vannak. Nagyon várom már a "gombaszezont", hogy konyhámban is viszontláthassak néhány ízletes fogást - amit szabad, persze csak azt - . Sajna nem vagyok otthon annyira a gombákban, legalábbis azt nem tudom, hogy egyes erdőkben (pl a fent említettek) milyen gombák teremnek..néhányat tudok csak.


Tudom, tudom, ha nem értek hozzá ne szedjem le, stb, ilyenektől kíméljetek meg légyszi, nem hasra ütés szerűen mennék úgysem letarolni az összes látható (és nem látható) gombát.. :)



2016. febr. 28. 08:37
 1/2 anonim válasza:
A fenyőerdőkben elég gyakori az őzlábgomba és nem is könnyű összetéveszteni a többivel arról nem is beszélve milyen finom, tehát én azt ajánlom neked hogy keresd majd ha eljön a szezonja ;)
2016. márc. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem a fenyvesemben rizike termett sok.
2016. márc. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!