Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az e:2x+3y=5 egyenesnek adjuk...

Az e:2x+3y=5 egyenesnek adjuk meg legalább három normálvektorát!?

Figyelt kérdés
Ax+By=Ax0+By0 egyenletből valahogy ki kell jönnie például a (4;6)-nak...

2016. febr. 28. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Az egyenes egyenletéből mindig leolvasható a normálvektor; az Ax+By=c alakú egyenlet normálvektora (A;B). Esetünkben (2;3). Ha beszorozzuk az egyenletet egy számmal, akkor értelemszerűen az egyenes ugyanaz marad; ha megszorozzuk 3-mal: 6x+9y=15, ekkor a normálvektor (6;9). Szerintem ez alapján már te is találsz egy párat.


Másik lehetőség, hogy a normálvektor definíciójából indulunk ki; az a vektor, amely merőleges az egyenesre. Ha megnyújtjuk vagy összenyomjuk a vektort, attól még merőleges marad az egyenesre. Ezt pedig úgy tudjuk elérni, hogy a koordinátáit ugyanazzal a (nemnulla) számmal megszorozzuk (ez peszre gyakorlatilag ugyanaz a megoldási mód, amit fentebb már írtam, csak másik megközelítésben).

2016. febr. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, most már értem😀

(Megy a zöld kéz)

2016. febr. 28. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!