Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vannak alkalmazkodóbb típusú...

Vannak alkalmazkodóbb típusú húsevő növények?

Figyelt kérdés
Kollégista vagyok, és szeretném valami élő, zöld dologgal feldobni a szobám. A sima, közönséges növényeket unalmasnak tartom, és régóta érdekelnek a húsevő fajták. Arra lennék kíváncsi, hogy van e olyan fajta, aminek nincs feltétlenül szüksége magas páratartalomra, vagy trópusi éghajlatra, és eltartható egy átlagos kollégiumi szobában.

2016. febr. 28. 14:32
 1/1 maci2000 válasza:
Én valamilyen fajta kancsókát ajánlok neked, nekem többek között ezek is vannak. Csakhogy az a probléma, hogy ezek a fajta növények zárt körbe nem igazán valók, hisz a természetben is úgy vonzzák magukhoz a különféle rovarokat, hogy dögszagot árasztanak, ez előbb utóbb a szobádban is érződni fog, de ha bírod a szagot nem baj xDD Én mondjuk üvegházban tartom őket. Én értem, hogy a szimpla növények nem elég egzotikusak számodra, hisz én is ezért vettem magamnak ilyesféle növényeket, de vannak még ilyen egzotikus növények amik tökéletesen megfelelnek a célodra. Leírom ide neked azokat, amik nekem is vannak és imádom őket: Kockás liliom (mondjuk ez egy elég ritka fajta én is egyik barátomtól kaptam.), Golgotavirág, bármilyen fajta orchidea, agancs páfrány(ezt különösen imádom!)
2016. márc. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!