Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez milyen növény lehet? Múlt...

Ez milyen növény lehet? Múlt héten egy erdei tó mellett találtam néhányat.

Figyelt kérdés

vmi húsevőnek néz ki. dögszaga van, kis szürke tojásalakú gömbből nő ki, ami félig a földbe van. dögszag áramlik belőle. a teste üreges, mintha hab lenne, a közepén pedig kis lyuk. a fekete máz a piros csápjain nyálka.


[link]



2012. júl. 10. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
De érdekes!
2012. júl. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy húsevő, talán csak legyek porozzák be, azért ilyen kis büdi. Léteznek ilyen növények, de nálunk még nem hallottam róla. Tényleg érdekes. :)
2012. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem mondanám növénynek. A megjelenése alapján egy parazita lehetne csak (húsevésre alkalmatlannak tűnik, illetve ilyen húsevő növény nem él hazánkban), de a vicsorgó teljesen másképp néz ki. alán egy gombaféle, pöfeteg, netán csillaggomba-faj.

Ez ügyben utánakerestem a neten, meg is találtam a nevezettet: tintahal-gomba.

[link]

Új-Zélandról telepítették be. Szép fogás. :)

2012. júl. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

lehet, hogy egy ismeretlen faj :)

menj a szerinted szimmpatikus egyetem növénybiológiai tanszékére, és mutasd meg a képet!

2012. júl. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen, elég fura egy gomba.:D. Kárpátalján lakom, állítólag egy erdőben nagyon el van terjedve. de ez akkor se nőjön itt. nekem nem tetszik. :D.
2012. júl. 11. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!