Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudtok ajánlani valami jó...

Tudtok ajánlani valami jó módszert, ami a gondolkodást fejleszti?

Figyelt kérdés
Elsősorban matematikához, fizikához szükséges logikus gondolkodásról beszélek. Azon tűnődtem, hogy van-e valami "logikafejlesztő" módszer, ami szinte minden problémánál segít, hogy könnyebben rájöjjünk a megoldásra. 18/F

2016. márc. 1. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre nehéz választ adni. Én annyit vettem észre, hogy aki gyerekkorától kezdve sakkozik, annak mindig jobban szokott állni a matek (saját ismeretségben, ami nem reprezentatív természetesen). De amúgy pedig gyakorolni kell. Matek/fizika versenyfeladatokat csinálj, az szerintem sokat segít az effajta kreativitás kibontakozásában.
2016. márc. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló -író- gondolatmenetét követve/folytatva én már rég eltűnődtem a sakk nagymesterek és a matematikusok közti párhuzamon.


A nagymesterek rengeteg állást -úgynevezett mintát- ismernek tulajdonképpen nagy részét egy meccsnek memóriából játszák. -lásd Magnus Carlsen-


A matematikai készség is sokkal inkább fejlődik, minél több problémát -mintát- látsz.


Hiszen a neuronok is hálózatban egymással összeköttetve dolgoznak, és minél több mintát építesz be annál hatékonyabban tudnak egymással kommunikálni.


Olvass, vagy gondolkodj el sok logikai / matematikai problémán, próbáld neves tudósok gondolkodásmódját megérteni, elsajátítani. Minél több szemszögből látsz egy problémát annál könnyebben vetíted le azt egy másikra.


Én pl felsőbb matematikai / fizikai könyveket kezdtem el olvasni gimnáziumban és magamtól megérteni, sokat segített.

2016. márc. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Tetszik ez a meglátás. Végülis az egész emberi intelligencia kialakulásának lényege az volt, hogy képesek lettünk az absztrakcióra. Megláttunk egy mintát, és az képesek lettünk másra alkalmazni. Szoktam hallani, hogy mekkora teljesítmény volt, hogy az ősember rájött, hogy két kavicsban és két fában van valami közös. A sakk és a matek között tényleg megvan ez a mintatalálási kapcsolat. Ugyanide tartozik a hangszertanulás.
2016. márc. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, hasznosnak tűnnek mind! :)
2016. márc. 1. 20:09
 5/8 anonim válasza:
7%

"Tetszik ez a meglátás. Végülis az egész emberi intelligencia kialakulásának lényege az volt, hogy képesek lettünk az absztrakcióra. Megláttunk egy mintát, és az képesek lettünk másra alkalmazni. Szoktam hallani, hogy mekkora teljesítmény volt, hogy az ősember rájött, hogy két kavicsban és két fában van valami közös. A sakk és a matek között tényleg megvan ez a mintatalálási kapcsolat. Ugyanide tartozik a hangszertanulás."



Meg ne haragudj már ,de el ne felejtsd, hogy mi emberek vagyunk és nem majmok vagy más állatok. Isten minket embernek teremtett, nem állatnak, az már egy másik kérdés, hogy agyagbol csinált minket, vagy a "majmot felhasználta" erre... És bár okosnak teremtett minket, de a csillagtudományra, mágiára, fuszerek felhasználására Isten angyalai (akik lejottek az égbol, hogy elvegyék feleségul az emberek leányait) tanitottak meg, és bár a hitetlen "tudosok" azt állitják, hogy "foldonkivuliek" jottek csészealjakkal és tanitottak erre (ami nevetséges), ez mégis igy van, ha hisze ha nem... Ha nem igy lenne és magunktol jottunk rá ezekre a tudományokra, képességekre, és hogy a majombol fejlodtunk emberré akkor miért van az hogy tigrisbol, oroszlánbol, kutyábol, szarvasbol nem fejlodik ember, vagy más intelligens lény??? MERT MI EMBEREK VAGYUNK ÉS NEM ÁLLATOK! Nekunk van lelkunk eszunk, érzelmeink, mig az állatoknak van osztonuk, szoval mi nem fejlodtunk a a felhok-to lvalo elcsodálkozásbol a csillagtudományba, ki volt nyilatkoztatva nekunk.. Nem akarlak lehazudtolni vagy ilyesmi, csupán a véleményemet irtam le és ne haragudj ha egy kicsit nyers vagyok de sztem ez az igazság és ez mindent megmagyaráz nem? :D

2016. márc. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Tényleg nevetséges, hogy a földönkívüliek tanítottak volna minket bármire is. Pont ezért nincs is olyan tudós aki ezt állítaná, nem tudom, ezt honnan veszed. Azt pedig izgatottan várom, hogy mutatsz nekünk egy igazi angyaltanította mágust! :) Amúgy nem látom, hogy az eszmefuttatásodnak mi köze van a gondolkodáshoz. Mert ugye azzal kapcsolatos volt a kérdés. Mindenesetre ajánlom neked a gimnáziumi biológia órákat, ahol többek között megtanulod, hogy miért nem lesznek emberek a szarvasokból, bármilyen hihetetlen is.
2016. márc. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
40%

Utolsonak:


Nagyon okosnak hiszed magad...

Akkor a mágia, ezotéria, varázslás, jövőbelátás, táltosság, fuszerhasználat, csillagászat, meteorologia stb stb honnan vannak?

Hisz akkor most miért nem "találnak fel" az emberek ilyen uj furcsa "tudományokat"? Hisz most is haszálják ezeket, de ahogy tudom, amit mi most tudunk, az "ősemberek" is tudtak, sőt sokkal tobbet tudtak. A nagy piramisokat hogy a fenébe tudhatott egy "ősember" felhuzni? Még most is csak elméletek vannak, de semmi bizonyiték. Az meg szerintem tök logikus, hogy apám megtanitja nekem a fafaragást én meg tovább adom az utodaimnak, de ez nem igy megy a meteorologiában vagy a varázslásban.. akármilyen okos vagyok, és akéármenyit nézem az eget nem fogom tudni, hogy 1 hét mulva milyen idő lesz, fog-e esni vagy meleg lesz, vagy akármennyit koncentrálok soha sem fogom meglátni a jővöt a magam erejéből, soha nem fogok a te kezedből josolni stb stb, és az igaz, hogy a mai jósnőt más jósnő tanitotta, és igy elmegyunk 10000 évvel ezelőttre, vagy még tobbre, és rájovunk, hogy ezt is tanitotta valaki, aki nem ember, hisz akármennyit fogod te tanulmányozni az én tenyeremet, nem fogod tudni, hogy mi lesz belőlem 50 év mulva... Ezt nekunk egy hatalmasabb lény/lények tanitották, aki kaz angyalok, és ha vennéd a fáradtságot elolvasnád a Bibliát, hisz szépen leirja, valamint Hénok konyve. asztrologiárol, meteorologiárol is van szo benne. Ne csak e viklági tanokat tanuljátok, hisz igy semmit sem értek, 80-100 évig kihasználjáttok valoban, de aztán? mi lesz veled, ha meghalsz, ezt tanitja a biologia? Jah, hogy abban hiszel, hogy 100 év mulva por leszel és "megsemmisulsz"? te bajod, csak szoltam, hogy biologiázz amig van időd, de majd Isten előtt nem fogod tudni mondani, hogy "biologiáztam" :D



Amugy a kérdezőnek egy tipp: Probálj imádkozni. Lehet, hogy nem hiszel Istenben vagy ilyesmi, és ez neked nevetséges, de hidd el, hogy segiteni fog... Én 9-12-ben semmit sem tanultam otthol, de minden csutortokon, pénteken elmentem a templomba, és kértem Istent ésJézust, hogy adjon nekem észt, hogy jo jegyeket kapjak, és hogy tudjam a leckét, valamint értsem is meg, és biztositalak afelől, hogy nagyon ritka volt amikor kis jegyet kaptam, habár semmit nem tanultam, csak odafigyeltem vagy 1-szer 2-szer elolvastam felmérő elott a leckét és már tudtam is, bár nem voltam hires a gyors felfogo képességemrol..

2016. márc. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én azt hittem imádkozni másokért szoktak nem pedig önmagunkért -főleg nem azért, hogy tudás szálljon a fejünkbe-.


Másrészt nem a kérdéshez releváns témákat hozol fel.


Egyébként meg akármilyen hihetetlen, vannak és voltak olyan emberek akik csak az ég figyelésével képesek voltak önmaguktól kitalálni, hogyan néz ki naprendszerünk, milyen pályákon mozognak a bolygók. Galilei is csak szabad szemmel vizsgálta az eget, amíg nem volt távcsöve.


A piramisok építéséről annyit, hogy a 1990-es években egy ember önmaga mozgatott 20-30 tonnás sziklákat csak a mechanikai törvényeket, egyszerűgépeket alkalmazva. Az egyiptomiaknak hihetetlen tudósaik voltak, nem hiszem, hogy degradálni kéne a múlt embereit azt állítva, hogy egy felsőbb életforma segített nekik legyen az űrlény vagy istenség.

2016. ápr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!