Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Most akkor van az alább...

Most akkor van az alább említett nagy bolygó, vagy sincs?

Figyelt kérdés
Konkrétumokra nem emlékszem, de régebben hallottam, hogy pár tudós azt vallja, hogy van egy Jupiternél is nagyobb bolygó, ami egy nagyon elnyújtott pályán kering a Nap körül, s most pont messze van a Naptól, így nem észleljük.
2010. ápr. 1. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én személy szerint nem tudok ilyenről...
2010. ápr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
arrol nem hallottam, de van egy Xena nevu egitest. A 10. bolygo lett volna, de egy gyulesen megbeszeltek a csillagaszok, hogy sem a xena sem a pluton nem elegitik ki a bolygoknak megfelelo tulajdonsagokat. Ugyhogy most 8 van. Ja es a xena( neveztek maskepp is) ha jol tudom eleg kicsi.
2010. ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
a Nibirura gondolsz?:D
2010. ápr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát a Nibiruról hallottam, azt is tudom, hogy azt vagy a Sumérok vagy a Babilóniaiak mítoszaiban szerepel elvileg. Pont azért tettem fel a kérdést, hogy ki mit hallott erről, mert már nem emlékszem pontosan. Lehet, hogy a Nibiruról szólt az a régi cikk amit olvastam. :)
2010. ápr. 1. 21:34
 5/11 A kérdező kommentje:
Xena, Sedna, ezeket ismerem, emlékeim szerint valami nagy bolygóról volt szó.
2010. ápr. 1. 21:36
 6/11 anonim válasza:
azt kizártnak tartom hogy eddig ne fedeztünk volna fel egy ekkora bolygót, mivel már a naprendszer határát alkotó kuiper-övet is valamennyire ismerjük és csak szilárd felszinű törpebolygókat tartalmaz maximum. viszont találtak már jupiterhez hasonlo bolygokat csak ugy csillag nélkül bolyongani a világűrben.lehetséges hogy a napnak is volt ilyenje csak már kiszakadt a rendszerből
2010. ápr. 3. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mivel már közel 100 óriásbolygót sikerült észlelni más naprendszerekben (talán a legmeszebbit 20 fényévre!), így igen valószínűtlen az, hogy egy <1 fényéven belül keringő gázóriást ne vettünk volna eddig észre.
2010. ápr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

van távoli csillag körül keringő bolygó, ami sokkal nagyobb a Jupiternél. de a mi naprendszerünkben?

(végülis arról az "x bolygóról" nem sokat tudunk...)

2010. ápr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én se nagyon hiszem hogy tényleg létezne ilyen bolygó. Annak ellenére hogy ha ténylegesen egy oly mértékben elnyújtott pályán kering ahogy egyesek sejtik, akkor nem is találhattuk még meg. A Naprendszeren kivüli bolygókat is úgy fedezzük fel hogy mikor elhaladnak a csillaguk előtt akkor egy minimálisat kitakarnak, illetve egy hajszálnyi hatásuk van egymás pályájára a gravitációjukkal. Konkrétan létni még nem láttunk egyet sem. Igy ha az a bolygó tényleg ott van ahova mondják, akkor még egy jó idejig nem is fogjuk látni. Ez a szép benne.
2010. jún. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ebbe semmi szép nincs.


Ha valóban nap körüli pályán keringene ez a titkozatos óriásbolygó akkor érzékelnénk a gravitációs hatását, tökmindegy, hogy látjuk-e vagy sem.


De nem érzékelünk semmit...

2010. jún. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!