Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen kísérletek voltak a...

Milyen kísérletek voltak a gömbakváriumokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Légyszi ne helyezzétek át a kérdést az állatok kategóriába mert tudományos igényű választ szeretnék.

Pl X professzor Oxfordban kettős vak kísérletet végzett a helyi biológia tanszéken, ennek az eredményét pedig szintén kettős vak kísérlettel végezte el Y prof az USA egyik legjobb egyetemén, és Z prof is ugyanígy tett, ebből megállapították h a gömbakvárium nem jó.



2016. márc. 3. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire tudományos, de én is úgy tudom, hogy beleőrülnek a halak a monoton keringésbe - arról nem is beszélve, hogy a legtöbb halnak akkor is kicsi, ha egyedül van benne.

Ha ilyen akváriumod van, feltétlenül tegyél bele valamilyen aszimmetrikus díszt (növényt a szélére, stb).

2016. márc. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
"beleőrülnek a halak a monoton keringésbe" - a skizofrén guppi, igen:D Ezek a kis díszhalak természetes közegükben áramló vizekben mozognak - sokszor vízeséses patakokban - a természetes mozgásuk ezt szereti. Állandóan egy természetellenes közegben lenni nehéz és megbetegítő számukra. Amúgy is nagyon kényes, hisz egy nagy akvárium is csak próbálja a természetest utánozni. Salamon király gyűrűje c. ragyogó művében írja Konrad Lorenz, hogy az emberek azt hiszik, könnyű díszhalakat tartani, de valójában nehezebb, mint oroszlánt. :D
2016. márc. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen én is a monotonitásra meg a vízáramlás hiányára gondoltam, mondjuk szerintem alap h egy akváriumban legyenek növények meg szűrő, akár gömb akár szögletes.

Szerintem nem a gömb alakkal van a gond hanem hogy 30 literesnél nagyobbat sehol se árulnak.


Csak az az érdekes h az akvaristák magát a gömb alakot démonizálják(ha rákérdezek azt mondja rosszul érzi benne magát a hal, namármost egyforma térfogatú berendezett gömb és szögletes akváriumban egyformán viselkedik a hal, esetleg kitöltettek a hallal egy kérdőívet h melyik akvárium tetszik neki?).

És a legújabb őrület az h a madarak rosszul érzik magukat KÖR ALAPRAJZÚ KALITKÁBAN. :D

Komolyan az lesz a következő h a ló nem szeret körben lovagolni meg az akvárium minden oldalának aranymetszés arányúnak kell lennie. :D

2016. márc. 4. 12:22
 4/5 anonim ***** válasza:

"egyforma térfogatú berendezett gömb és szögletes akváriumban egyformán viselkedik a hal"

Ha jól rendezted be.

Csakhogy a gömböt szeretik szimmetrikusan berendezni, mert úgy szép. Akkor pedig a hal megőrülhet.

2016. márc. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Literre ugyanakkora gömbben és egy keskeny hosszúkás akváriumban azért nagy különbség van a mozgáslehetőségben, a hosszúban neki tud lendülni egy kicsit legalább..Az is nagyon szép tud lenni, lehet az aranymetszést bevinni, az is jól fog esni (a nézőnek főleg) mondjuk aranymetszésnél egy nagyobb növény...
2016. márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!