Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A desztillált víz témában...

A desztillált víz témában írók közül ki látott desztillálót, ki használja napi szinten? Nekem január óta üzemel, és aki az ivóvízben lévő értékes anyagokra vágyik, szívesen átadom a desztillálás után összegyűlt "értékes" anyagokat.

Figyelt kérdés
Az infúzióban desztillált víz és patikasó van, nézzétek meg.

2016. márc. 5. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:

És ezzel mire akarsz kilyukadni?

Vegyész vagyok, nem csak láttam már desztillálást, de csináltam is és garantálom, hogy többet használok el, mint te. Még jó, hogy az infúziókhoz desztillált vizet használnak, így a legegyszerűbb beállítani benne a megfelelő ionkoncentrációt. Tudod, ha túl kicsi, akkor a sejtekbe beáramlik a víz és szétpukkannak, ha meg túl nagy, akkor fordítva. Gyógyszereknél is előírás a desztillált víz használata.

Napi rendszerességgel ezt inni felesleges. Bajod nem lesz tőle, de elég sok energiát elpazarol egy-egy desztillálás. Az ioncsere olcsóbb és a végeredmény ugyan az.

Azok az "értékes anyagok" a vízben lévő sók, plusz amit a csövek faláról leold. Legalábbis remélem, hogy csapvízzel próbálkozol, nem esővízzel, mert az meg tele van porral és korommal.

2016. márc. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem jöhet.
2016. márc. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Másfél éve iszok napi 2l dszt vizet én tudom miről beszélsz. Javaslom 4l után törölgesd ki az aljából az iszapot és mosd ki a rongyot. A vízkőtlenítést felejtsd el ,teljesen felesleges + munka és savazás .Magától fel fognak szakadozni a kövek és kitörölheted ronggyal. A fűtési időt nem növeli meg érdemileg és elromlani sem fog tőle,ez nem kávéfőző hogy felrobbanjon.
2016. márc. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 VZ2 válasza:

#1-nek:

Látom, te "nagyon komoly" vegyész vagy. :) Kérlek olvasd el a hozzászólásod. Ezt írtad: "a sejtekbe beáramlik a víz és szétpukkannak" aztán később ezt: "Bajod nem lesz tőle" Most akkor szétpukkannak vagy nem ? Ez a hülyeség nagyon elterjedt. Testvérem, két kollégám is ezzel kezdte, "Úristen, abba bele lehet halni ..." ----- Szóval ezzel ellentétben 4 hete minden nap megiszok 3 és fél liter desztillált vizet és egyre jobban érzem magam. Nem desztillált víznek hazudott ioncserélt vízet, hanem 10uS/cm-nél kisebb vezetőképességű itthon desztillált vizet. Ennél sosem volt nagyobb a mért érték. Annyi történt, hogy jobban sózom az ételeket, mert sótlannak érzem. Sokkal megnyugtatóbb, hogy nitrát és nitrit mentes sóval pótlom a szervezet által kiválasztott anyagokat, mint az állítólag nagyon jól ellenőrzött vezetékes vízben lévő anyagokkal amiben a vízművek mérései szerint ólom, nitrát, nitrit mérhető mértékben benne van. Nézd meg a budapesti mérések átlagát. A nitrát és nitrit kis mértékben sem esszenciális. A csövek faláról leoldott anyagokat inkább hagyjuk, ezt te se gondoltad komolyan ... Sónak 100% adalékmentes Himaláját használok, vettem Á.G.I. majdnem 100% NaCl-t sót is, de az nem olyan jó ízű szerintem és nem is természetes, hogy csak NaCl van a sóban. Egyébként itt egy analízis a Himalája sóról: [link]

2019. ápr. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!