Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet-e hormon beadásával...

Lehet-e hormon beadásával megváltoztatni a születendő csírke nemét?

Figyelt kérdés

Ha nem lehet, milyen metódussal lehet ezt véghezvinni?

Ha lehet hogyan lehet előállítani ezt a varázsszert ?



2016. márc. 9. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy.


Akármit adsz neki, a csirke neme (mint ahogy kb minden ivarosan szaporodó élőlényé) a megtermékenyítéskor eldől, ezen semmilyen hormon, se csodaszer nem változtat.

2016. márc. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A kromoszómális nemén nyilván már nem, de ami később fejlődik ki, azon elvileg lehet még módosítani. Például a pszichológiai nemet lehet befolyásolni az agy nemi differenciálódása előtt. És akkor lesz belőle genderqueer vagy transznemű... (Hogy gyakorlatban hol tart a tudomány, és így 2016-ban mire képesek a laboratóriumokban, azt én most nem tudom, de hallomásom szerint próbálkozások vannak. De a lódoktor a falutokban nem fogja neked megcsinálni, azt elárulom, talán majd a 22. században.) Feltételezések szerint az interszexualitásnak, a transzneműségnek és hasonlóknak olyan okai lehetnek, hogy a test bizonyos részei a nemi hormonra valamilyen okból nem reagáltak a terhesség (jelen esetben a tojásban lét) során, vagy nem kívánatos hormondózist kaptak, és hiába a génekben megírtak, mégsem fejlődött ki pl. vmelyik nemiszerv, stb, vagy maga az agy tér el a test nemétől... Többféle értelemben határozható meg valakinek a "neme". Ha mindenféle értelemben ugyanaz a neme az a "cisznemű", a többi meg a transz.
2016. márc. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A kromoszómák vagy XX vagy XY, ezen nem lehet változtatni. Nem tudom ez csirkéknél hogy van, de emberben lehet változtatni hormonálisan azon hogy milyen nemi szerveid lesznek.


Ugyanis úgy működik, hogy "alap" esetben női nemi szervek fejlődnek ki. Viszont ha az Y kromoszóma által tesztoszteron termelődik, ami fiúvá "varázsol". Tehát ha egy fiúban nem termelődik valamiért tesztoszteron akkor lány lesz (bár valószínűleg elég férfias lány), és ha a lánynak mesterségesen adsz a magzati élet elején tesztoszteront, akkor fiú lesz.

2016. márc. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3/3 Valami ilyesmire emlékszek én is. Szóval ha én befecskendezek hormont a tojásba, közvetlen mikor kitojta a csírke, akkor befolyásolok valamit.. Egyébbként a csírkegyárban a kiskakasokat élve ledarálja egy villanymotor!, és fincsi kutyakaja lesz belőle.. :) Én "humánusabb" vagyok, mert mikor felnőtt kiviszem az erdőbe és elengedem... Szóval elég nagy probléma.. Jó lenne valami megoldást találni ! NEM?
2016. márc. 11. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!