Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miféle reakcióban lehet az...

Miféle reakcióban lehet az oxigén redukálószer?

Figyelt kérdés

Egy kémiai feladat így hangzik: Melyik az a nemfémes elem, amely reakcióiban kizárólag oxidálószerként szerepelhet?

Én erre egyből beírtam az oxigént, viszont a megoldókulcs egyedüli lehetséges válaszként a fluort jelöli meg. Gondolom azért, mert ennek a legnagyobb az elektronegativitása. De akkor az oxigén, és a többi nagy elektronvonzó képességű elem (pl. a halogénelemek) milyen reakcióban lehetnek redukálószerek?



2016. márc. 15. 11:04
 1/8 Silber ***** válasza:
100%

Azesetben, ha fluorral reagálnak:

F2 + O2 -> O2F2


Az oxigén oxidációs száma ezesetben +1, azaz oxidálódott (redukálószerként viselkedett).

De ugyanígy igaz a klórral, brómmal, jóddal való reakciójára is.

2016. márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2016. márc. 15. 11:47
 3/8 sadam87 ***** válasza:

#Silber

Tudtommal a fluor oxigénnel alkotott vegyületének képlete OF2. (De lehet, hogy más is van.

Az oxigénnek nagyobb az elektronegativitása, mint a többi halogénelemé, így a velük alkotott vegyületekben az oxidációs száma negatív.

2016. márc. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rákerestem, van ilyen vegyület: [link]
2016. márc. 15. 12:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyen is:

[link]

2016. márc. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sadam87 ***** válasza:

Látom, abban igaza volt Silbernek, hogy az oxigén és fluor reakciójából O2F2 képződik. Elnézést kérek a pontatlanságért, mobilról írtam, és lusta voltam alaposabban utánanézni.

A második állításomat viszont továbbra is fenntartom. :)

2016. márc. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Silber ***** válasza:
Az igaz. Azonban ha csökken az oxidációs száma (negatívvá válik), azesetben ő oxidálószer. :)
2016. márc. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2016. márc. 18. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!