Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik hallucinogén trópusi...

Quatermain kérdése:

Melyik hallucinogén trópusi növényfaj lehet ez? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Nem találok forrást sehol, ezért fordulok hozzátok. A google-t napokig bújtam és semmi, csak gombákról írnak. Sajnos magáról a virágról nincs leírás. Az azték vagy maja kultúrában alkalmazták, hogy "át lehet menni vele a túlvilágra". Régészek felfedeztek a dzsungel alatt egy barlangot, ahová szűk járatok vezetnek nagyon mélyre és találtak ott egyéb tárgyakat valamint emberi csontokat is. Megállapították, hogy az őslakosok olykor lementek a barlangba és elfogyaszottak egy bizonyos virágot, amelynek hatására a "túlvilágra utazhattak", mikor elmúlt a növény hatása felébredtek és elhagyták a barlangot. Szerintem csak is egy hallucinogén növényfajról lenne szó,bár azt nem említette a forrás, amit kb. 5-6 évvel ezelőtt olvashattam a NatGEO(?) egyik számában. Sajnos mára nincs meg sem az újság, sem bármilyen más forrás az interten, hogy megtudjam a választ.
2016. márc. 20. 12:11
 1/2 hollófernyiges ***** válasza:

Pejotl?

[link]

2016. márc. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2016. márc. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!