Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tanulnak meg az orvosta...

Hogyan tanulnak meg az orvostanhallgatók operálni?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az egyetemen van boncolás, de hogyan kezdik az operációt? Mikor engedi a főorvos, hogy már komoly szerepük legyen egy komplett műtétben?
2016. márc. 30. 00:35
 1/5 A kérdező kommentje:
A kérdést csak érdeklődésből tettem fel, nem készülök az orvosira, vagy ilyesmi.
2016. márc. 30. 00:36
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Az orvosi egyetem 6 éves. Ezalatt te nem operálsz. A szakképzésed során már talán.
2016. márc. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

Meg figyelsz. Tényleges operációt a végén fogsz. De ezt engednie kell a professzornak, mert ugyebár Operáció nélkül nem fogsz végezni. Sokan emiatt nem végeznek hamar, mert nem engedik műteni a hallgatót, mivel a proff saját zsebbe dolgozik. ;)


Állatorvosin könnyebb. Ugyebár állatokat könnyebben engednek műteni. :)

2016. márc. 30. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kézügyességet boncolás során is fejleszthetik már. Később állatokon műtéteket is lehet gyakorolni, főleg, ha valaki sebésznek készül. Az egyetem 6 éve alatt a hallgató asszisztensként részt vesz emberek műtétein is, figyeli a műtétet, kampóz, esetleg varr, stb. Aki sebész rezidensnek megy, rengeteg műtétnél asszisztál, állatokon is gyakorolja a lépéseket, ha már jól mennek, akkor majd felügyelet mellett megcsinálhatja a betegeken is a műtétek egyes lépéseit, később már az egész műtétet (szintén felügyelettel), majd, miután letette a szakvizsgát, utána már nem kell felügyelet, de akkor is általában minimum 2 orvos van jelen egy műtéten. Ez általában az egyetem 6 éve + az ezt követő még minimum néhány (de akár 9-10, szakterülettől függően) éves szakorvosképzés után jön el.
2016. márc. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 nagyon jól leírta a lépéseket. Még annyit tennék hozzá, hogy ilyenkor sem azonnal szívtranszplantációt vagy törött csigolya pótlását implantátummal fogja végezni a friss doki, hanem első x*10 alkalommal abszolút rutinműtétnek számító dolgokat, pl. vakbélműtétet.
2016. márc. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!