Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Üdvözletem! Milyen közet...

Gyuricza Tibor kérdése:

Üdvözletem! Milyen közet lehet ez? Réteges képződmény a felszíne lukacsos szerkezetű. A cérnára akasztott mágnes enyhén kilendül a közelében. Lehet, hogy meteorit darab?

Figyelt kérdés
[link]

2016. ápr. 3. 21:22
 1/5 EagleHUN ***** válasza:
100%

Azt nézd meg hogy sima vasat vonz-e?

Hol találtad? (Ez is fontos adat a meghatározáshoz.)

Egyébként így elsőre ember által alkotott gömb alakú rozsdás vasdarabnak tűnik.

Lehet akár egy ágyúgolyó darabja is. Nem volt pl vár a megtalálás közelében?

2016. ápr. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem az biztos,hogy nem vas.A mágnest is éppenhogy kilendíti,tehát elég alacsony a vastartalma.Nagyon régóta megvan már és fogalmam sincs ,hogy hol találtam,mert folyton gyüjtögetem az érdekes kőzeteket.Lehet,hogy beviszem egy ásványboltba hátha tudnak valami okosat mondani.Köszönöm azért.
2016. ápr. 4. 19:59
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ágyúgolyó nekem is eszembe jutott. Az ásványok egy része úgy keletkezik, hogy egy kőzet üregében kezd kikristályosodni. Kitölti az üreget a falától befelé a közepe felé. Ezen is látszik az üreg tényleg innen nézve gömbölyű formája.


Valahogy így mint ezeken de a tiédnél teljesen kitöltötte a közepét.

[link]


A külseje, felszíne és színe alapján lehetne meteorit, de szakértő tudna biztosat mondani. Ha megolvad és kihűl lehet talán ilyen réteges szerkezete. Itt van pár hasonló meteoritban.

[link]


Betehetnéd egy meteoritokkal foglalkozó oldalra, akár angolul is.

2016. ápr. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 EagleHUN ***** válasza:
100%
Valóban vannak geódák és van olyan is ami teljesen "benőtt". De ehhez tudnál jó képet csinálni és felrakni a "töréses" felületéről (És nem a gömbhélyról) is hogy rálássunk?
2016. ápr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Nagyon köszönöm,hogy foglalkoztok a témával :)

2016. ápr. 6. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!