Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Minusszor minusz miért plusz?

Minusszor minusz miért plusz?

Figyelt kérdés
Egyszerűen képtelen vagyok felfogni... Hogy lehet valamit negatívszor venni, ha az már alapból negatív? Úgy magyarázzátok, mintha öt éves lennék, bár kb olyan szinten is érzem magam...
2016. ápr. 4. 22:09
1 2 3
 1/23 supra01 ***** válasza:
2016. ápr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha ötször ELENGEDIK(-) a 2000 Ft-os BÍRSÁGOT (-), nyertem (+) tízezer forintot!
2016. ápr. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell mindent megérteni/felfogni, van amikor elég, ha alkalmazni tudod. Például egy fizikusnak kell használnia rengeteg matematikát, de csak alkalmaznia kell tudni, bebizonyítania nem. Ez csak egy tanács akart lenni, hátha segít a jövőben.
2016. ápr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Első azt a videót hatszázszor néztem meg. Második, na ezzel már haladtam valamire.
2016. ápr. 4. 22:23
 5/23 A kérdező kommentje:
Oké, de ezt mindig nagyon korán tanulják, én meg egy ilyen alap dolgot nem bírok magamtól kitalálni (és még én akarok menni infó szakra...)
2016. ápr. 4. 22:24
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

Ez alapján szerintem inkább a negatív szám elképzelésével van problémád. Ne gondold valami hiányának a negatív számot (még ha a példák ezzel is magyarázzák), csak egyszerűen egy számnak a 0 másik felén.


Ha nem lennének negatív számok, nem tudnánk kiszámolni mennyi 2-3. Az teljesen mindegy hogy ennek mennyi értelme van, onnan hogy valaki kitalálta hogy többet akar kivonni egy számból mint amennyit lehetne, kialakult az igény a negatív számokra.

2016. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
3. Vagyok. Megmagyarázni nem tudom, elfogadtam hogy így van, és kész. Ettől még lehetsz nagyon sikeres informatikus valószínüleg neked is csak alkalmazi kell majd a matematikát.
2016. ápr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez is segíthet:


5 x -2 = -10

4 x -2 = -8

3 x -2 = -6

2 x -2 = -4

1 x -2 = -2

0 x -2 = 0

-1 x -2 = ?

2016. ápr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én egy olyan geometriai értelmezést is eltudnék mellé képzelni, hogyha a számsíkon a -1 szorzási műveletet egy 180 fokos elforgatásnak vesszük, akkor ha valamit 2x elforgatsz egymás után a kezdeti helyzetébe kerül.


Ez persze minden páros forgatásnál ugyanígy van. (-1)^(2n)

2016. ápr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nagyon egyszerű; próbáljunk meg ezekre az egyszerű kérdésekre válaszolni;


vegyünk egy számot, mondjuk az 5-öt;

Mennyi az 5 ellentéte? -5, szerintem ez még megy.

Hogy kaptuk meg? Úgy, hogy eléírtunk egy mínuszjelet. Ennek matematikai jelentése az, hogy megszoroztuk -1-gyel: (-1)*5=-5, csak úgy, mint sok esetben, az 1-es szorzót nem írjuk ki.

Most jöjjön egy fogós kérdés; mi a -5 ellentéte? Rögtön rávágod, hogy 5, na de ez hogy? Azon kívül, hogy megtanultátok, hogy egy szám ellentettjének ellentettje önmaga. Úgy, ahogy az 5-ből -5 lett; megszorozzuk -1-gyel, tehát -(-5)=(-1)*(-5)=5. Ha pedig az a kérdés, hogy mennyi (-2)*(-5), akkor azt úgy kapjuk meg, hogy a tényezőket szétbontjuk így: 2*(-1)*(-5), a szorzótényezők felcserélhetőek, ezért átírjuk úgy, hogy (-1)*(-5)*2, az előbb láttuk, hogy az első két tényező szorzata 5, így marad 5*2=10, ez is +. Ugyanígy felbontható akármilyen szorzat, tehát két negatív szám szorzata mindig pozitív lesz.

2016. ápr. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!