Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Manapság szoktak építeni...

Manapság szoktak építeni mechanikus számoló- vagy számítógépeket?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 10. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van, aki hobbiból ilyeneket épít.
2016. ápr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Te is 0-val akarsz osztani?


https://www.youtube.com/watch?v=443B6f_4n6k


Egyébként szerintem is csak hobbiból csinálnak, vagy külön megrendelésre. Nincs nagy piaca

2016. ápr. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy az abakusz és a szorobán elmegy-e mechanikus számológépnek (végül is saját energiát nem tárolnak, de számolásra használják őket és mechanikusak, ha meg az ék egyszerű gépnek számít, akkor ezek kicsit bonyolultabbak), de ezeket gyártják sorozatban oktatási célokra.


Sokkal komolyabbakat tényleg csak hobbiból csinálnak.

2016. ápr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Walter_Dornberger ***** válasza:
100%

mechanikus illetve elektro mechanikus számlálókat biztosan. Impulzus számlálásra, sokszor jogszabályi előírás miatt (plombázhatóság, nem felejt, stb)

Számológépekre nem tudok példát mondani, szerintem maximum egyedi vagy demonstrációs célra talán.

2016. ápr. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy tudományos számológép chip egybeépítve kisebb, mint a körmöd.

Nem érdemes bármi mechanikát csinálni hozzá.

2016. ápr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!