Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létrehozható-e gravitációs...

Mikrobi 57 kérdése:

Létrehozható-e gravitációs erővel működő mechanikus szerkezet? Ha minden erő egy energiafajta megnyilvánulási formája, akkor ezen logika szerint létezik-e gravitációs energia?

Figyelt kérdés
2011. jún. 26. 23:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egy kicsit pontosabban, légy szíves...
2011. jún. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 dellfil ***** válasza:

Igen, létrehozható. Sőt már régen létrehozták. Sok-sok példa felsorolása helyett, hadd emlékeztesselek a kakukkos órára. :D


dellfil

2011. jún. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A kakukkos óra is, ahogy a rugós ébresztő óra is a befektetett emberi erőt adja vissza, mint egy akkumulátor. Az előbbi működéséhez valóban szükség van a gravitációra, de nem ez a fő hajtóerő. Amikor a fal adja a másikat-az is csak passzív részvétel- de eredendően emberi erő és ha az ember a természet része akár sokadik fajta természeti erő is lehet, amelyet az emberi kapcsolatokban lehet(?) hasznosítani. Nézőpont kérdése.DP
2011. jún. 27. 11:13
 4/18 anonim ***** válasza:
Vízerőmű például így működik, vagy a vízmalom.
2011. jún. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%

"A kakukkos óra is, ahogy a rugós ébresztő óra is a befektetett emberi erőt adja vissza, mint egy akkumulátor."

Ez eleg szerencsetlen nezopont... A kakukkos ora pont, hogy a gravitacio erejevel van hajtva. A fenti allitasod alapjan azt lehet mondani, hogy akkor a kakukkosora napenergiavol megy, hiszen az hajtja a fuvet, amit a tehen lelegel, en meg megeszem a tehenet, az ad erot a kakukkos ora felhuzasahoz.


Ennyi erovel azt is mondhatod, hogy a gaz es szentuzelesu eromuvek valojaban napenergiaval mukodnak! :-D


Es megvalami: amikor mi felhuzzuk az orat, utana mar nem hatunk ra. es, mivel minden test nyugalomban marad, amig ero nem hat ra ugy kellen maradnia. De nem marad, mert a gravitacio lehuzza, munkat vegez.


De ha ez se lenne eleg, akkor az Eotvos inga lesz az ultimate szerkezet.

2011. jún. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés feltevése elég homályos.


Egyrészt:"Létrehozható-e gravitációs erővel működő mechanikus szerkezet?"

Igen, a fentebb említett kakukkos óra, vagy a vízerőmű is ezen az elven működik. /Megjegyezném egyik esetben sem pusztán a gravitációs tér munkavégző képességét hasznosítjuk. A fentebbi példában a gravitációs (röviden G) ellenében munkát végzünk, így a Gteret mint egyfajta energia tárolót használjuk. A fölös energiánkat helyzeti energiává alakítjuk majd a G tér ezt ismét mozgásivá alakítja ha engedjük neki./


"Ha minden erő egy energiafajta megnyilvánulási formája"

Ez nem igaz. Az erő az erő az energia az energia, de a kettő nem ugyanaz.

Az erő N definíció szerint F=dp/dt

Míg az energia az munka végző képesség pl. mechanikai munka W=int(F)ds ahol s elemi elmozdulás. Tehát F és s vektor szorzatának integrálja adja meg a a keresett munka végző képességet.



"akkor ezen logika szerint létezik-e gravitációs energia?"


Ilyen létezik, a neve Potenciális vagy gravitációs vagy helyzeti energia. Egyszerű megfontolás.

Létezik gravitációs erő. -> ha ez az erő elmozdulást tud okozni -> munkát végez -> létezik gravitációs energia :D Jupííí :D

U=int((G*m1*m2)r)dr Mivel a G potenciálos, és örvénymentes, valamint m1 és m2 közt a különbség jó közelítéssel végtelen, valamint figyelembe vesszük, hogy tengerszint +-1000méter nem oszt nem szoroz az egyenlet egyszerűsödik U=m*g*h alakra.(*Tehát a gravitációs térben munkavégzés csak r sugár mentén történik.*)


Viszont van egy fontos dolog amire felhívnám a figyelmet: A G tér munkát csak korlátozott mértékben tud végezni. Mindig szükség van arra hogy G-vel szemben munkát végezz, hiszen h magasságot le kell győzni. Szóval nincs Gravitációs örökmozgó.

(gondolat kísérletben gravitációs másodfajú örökmozgót el lehet képzelni de megvalósítani nem lehet, elsőfajú meg nincs punk tum. :D :D :D )


Baleys

2011. jún. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Baleys!

Köszönöm a válaszod.Nézőpontod, tudásod hasznos segítség számomra.Egy területen más a véleményem, de amíg ezt gyakorlati síkon nem bizonyítom, még a téma felvetése is hiábavaló.

2011. jún. 28. 07:12
 8/18 A kérdező kommentje:

Döncike!

Köszönöm, hogy válaszoltál.

Meglep, hogy logikusan visszafelé gondolkodva megtaláltad a megoldást -mégsem fogadod el.

Valóban, a bennünket körülvevő energiatenger legnagyobb része EREDENDŐEN Napenergia, vagyis annak egy másod, harmadlagos megnyilvánulási formája.

Pl az általad említett fosszilis energiahordozók az évmilliókkal ezelőtt élt növényzet és biomassza megkövült elszenesedett maradványa, ami a Nap energiáját szénné alakította, így élve, létezve és felépítve saját testét.

Mi, az emberiség, jelenleg a természet által 140 000-1 millió év alatt létrehozott napenergia-konzervet pocsékolunk el évente. Most még tehetjük, de meddig?

A Nap felmelegíti a felszínt, az óceánok párolognak, esőfelhők, viharok keletkeznek, a levegő lehűl és felmelegszik, mozog, és a szél fogatja a szélkereket, a folyó, a vízturbinákat. Ezek a Nap hője nélkül nem volnának- tehát ezek is a Napenergia másodlagos megnyilvánulási formái.

Úgy gondolom, hogy vannak:

1 a Naphoz köthető energiafajták közvetlen hő és fénysugárzás, másodlagosan a szélenergia ,a vízenergia, és a fosszilis energiahordozók.

2. a csillagokban megszülető dúsítható, urán, plutónium…stb hasadó- hasítható atommagú nehéz elemek, melyek hasadáskor a természet által a létrehozásukhoz felhasznált energiát adják vissza.- ez viszont megint csak csillag-azaz Napenergia.

3.kémiai reakciók során, pl oxidáció-gyors égés-robbanás-robbanómotor-Audi A4-benzin- gázolaj-fosszilis energiahordozók----és megint a Napnál kötünk ki, mint eredendő energiaforrásnál.

4.-.amikről nem tudok, vagy jelentéktelen, stb

4,5. Fúziós energia = napenergia – már megint.

5. A GRAVITÁCIÓ !!! Hold- óceánok vízszintingadozása- árapályerőművek- elektromos energia!!!

Semmi füst, semmi szmog.

Ha „ pikkpakk” eltűnne a Nap a Földpályagyújtópontjából, mi a jelenlegi pályaérintő sík mentén repülnénk tovább, de a Hold továbbra is a Föld körül keringene egy ideig és az árapályerőművek tovább dolgoznának.

Persze az addig stabil kiegyensúlyozott rendszer felbomlana, a Hold vagy lassan eltávolodna, vagy közelítene a Földhöz…egyik se lenne jó.

Namármost! Ha a Hold Gravitációját energetikailag tudjuk hasznosítani a Földön ( A Földét pedig a Holdon !- pech, hogy az ottani tenger elpárolgott, a maradék pedig a kőzetekbe fagyott)

Akkor a Földét itt a földön-miért nem, ha már egyszer TUDJUK, hogy maga a Gravitációs erő-HASZNOSÍTHATÓ!(még ha közvetetten is!)

Félreértés ne essék, zárt rendszerek esetében hiszek (hit kérdése?) az energia-megmaradás törvényében.

De ki állítja, hogy egy gravitációs rendszer -zárt rendszer? Vagy csak zárt rendszer lehet?

(magas labda a levegőben :D )

2011. jún. 28. 19:09
 9/18 anonim ***** válasza:
A Föld gravitációs ereje hasznosítható: a vízierőmű pont erre való.
2011. jún. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha önfenntartó gépre gondolsz, akkor létre. Ügyeskedj a fraktálspirálokkal.;)
2011. jún. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!