Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az lehetséges, hogy 4-6 éves...

Az lehetséges, hogy 4-6 éves koromig nem volt öntudatom?

Figyelt kérdés
Így visszaemlékszem, és csak igényeim voltak, meg érzelmeim. De csak utána jöttem rá, hogy létezem. Az embernek kb. ilyenkor alakul ki az öntudata, vagy mikor? És ez egyénenként változó?
2016. ápr. 14. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Óvodáskorban szerintem már azért előjön az öntudat.
2016. ápr. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

De volt, viszont az emlékeid eltűntek.

Ez ismert jelenség, már magyarázata is van.

2016. ápr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Emlékeid biztosan voltak, csak sokan elfelejtik.

Nekem óvoda előttről van az első emlékem, az h utáltam a pelenkázást mert húzta a hátamon a bőrt a lepedő. :D

2016. ápr. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Öntudatod a születés pillanatától van. Csakhogy a rád ható ingerek alakítják tovább az agy struktúráját, ezért azok megjegyzése helyett eleinte ennek a memóriának a kialakulása történik. Ez egyénenként eltérő, meg az inger nagyságától is függ a "feljegyzés". A memória ráadásul rendkívül összetett, és többféle szintje van. Ezért van, hogy egyes eseményekre emlékszel, másokra meg nem. Amire nem, az még ott lehet, csak "elő kell hozni". Szemléletes példa erre, amikor valaki beüti a fejét, akkor időleges memóriakiesése lesz. Az információ nem vész el, csak nem tud előjönni. Később, ha rendeződik a helyzet, ismét emlékeznek rá.

Pszichológusoknak sikerült már nagyon korai emléket is előhozni emberekből, ami mutatja, hogy akár fél éves kori is lehetséges, csak nem jön elő magától.

2016. ápr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

"Öntudatod a születés pillanatától van."

Nem igaz - szép lassan alakul ki kb. 2 éves korra.

2016. ápr. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!