Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ilyen módon lehetséges, hogy...

Ilyen módon lehetséges, hogy fiú-lány egypetéjű ikrek szülessen? Tudtok ilyen esetekről?

Figyelt kérdés

Az embrionális fejlődés első szakaszában mindenki lány, mert az Y kromoszóma férfi nemi jelleg kifejlődését beindító mechanizmusa csak később lép működésbe.


Olvastam, hogy vannak olyan nők, akik XY kromoszómásak, csak náluk ez az Y kromoszómás mechanizmus nem indult be. Annyiban különböznek az XX-es nőktől, hogy meddők.


Lehetséges az, hogy megtermékenyül a petesejt egy Y kromoszómával, korán kettéosztódik, az egyik ikernél beindul a férfivá változás és fiú lesz, a másiknál pedig nem és lány lesz?



2016. márc. 28. 20:29
 1/2 sadam87 ***** válasza:
100%

Elvileg lehet. Itt mindkét iker lány annak ellenére, hogy XY nemi kromoszómáik vannak, de valószínűleg kialakulhat az is így, hogy külön neműek.

[link]

"Az embrionális fejlődés első szakaszában mindenki lány"

Ezt így kicsit pontatlannak érzem. Inkább úgy fogalmaznék, hogy a fejlődés kezdeti szakasz nincs különbség a fiúk és lányok fejlődésében, és egy későbbi jel hatására fejlődik az embrió hím neművé, ha a jel hiányzik, nő nemű lesz.

2016. márc. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az elméleti biológiai alapokkal nem vagyok tisztában, de a gyakorlat azt mutatja, hogy az egypetéjű ikrek azonos neműek.

Amúgy Czeicel a két petéből fejlődött és egyszerre megszületett gyerekeket nem nevezte ikreknek, "csak" testvéreknek.

(20 évet lombikbébiztünk, onnan van némi ismeretem)

2016. márc. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!