Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem működik a sorba...

Oliver25 kérdése:

Miért nem működik a sorba kapcsolt villanyégők közül az egyik?

Figyelt kérdés
Váltókapcsolós villany lett felszerelve a kisházamban. A váltókapcsolóktól kábel megy az egyik égőhöz, ami rendben működik.. Innen továbbvezettem -sorba kapcsolással- egy másik égőhöz. A másik viszont nem világít! Ha kicsavarom a második égőt, az első sem világít, tehát a második zárja az áramkört. Viszont miért nem világít? Több égővel megpróbáltam a másodikat, tehát nem az égő a rossz.. Mi lehet a gond?

2016. ápr. 17. 10:18
 1/5 Walter_Dornberger ***** válasza:
100%

Az égőket nem sorba, hanem párhuzamosan kell kapcsolni. ha az égők eltérő teljesítményűek, akkor jön ez a jelenség: a nagyobb teljesítményű nem világít, a másik pedig igen.

Ha egyformák akkor mindkettő félfénnyel világít.

Kapcold az égőket párhuzamosan!

2016. ápr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nem cseszegetés, de ha valaki a váltóáramú hálózatról otthon sorban köt dolgokat, annál elég erőteljes villanyszerelői tudáshiányt lehet feltételezni.

Ebben az esetben és nem javasolnám a saját kezű kötözgetéseket. Az eredmény könnyen lehet életveszélyes, akár áramütés, akár tűz révén.

Az a villanyszerelőre költött pénz élet értékében kifejezhetetlen.

2016. ápr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát... Én azt vllom, hogy a villany túl vezsélyes ahhzu, hogy "szakemberre" bízzam. Kedbes kérdező, neked mégisnazt ajánlom. Meg az általános iskolai fizika könyveket
2016. ápr. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igen régen volt az általános iskolai fizika.. :D

Megnézetem szerelővel.. :)

2016. ápr. 20. 12:29
 5/5 Joe.38 válasza:
Sorba kötni ilyet ? Szakember nem véletlen szakember. Otthoni barmacsolás miatt tüzet is okozhat. Tehát a sporolas sokszor drágabb. Nem.picit ha leég a ház akkor aztán elmondhatod nem volt oénzed megfizetni egy szakembert.
2016. ápr. 21. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!