Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mire számítunk, hogy a nanorob...

Mire számítunk, hogy a nanorobotok, ha lesznek, mire lehetnek majd képesek az agyban és a véráramban?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 19. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Szinte mindenre.

Jó, persze, atomerőmű nem lesz bennük. De nagyon sok dolgot meg lehet oldani velük.

2016. ápr. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Pl.:

- kicseréltetni velük a beépült káros atomokat, molekulákat (pl. a kalcium helyett beépülő, radioaktív stronciumot),

- kitakarítani a felgyülemlő, távozni valami miatt nem tudó dolgokat (pl. mészlerakódás az érfalról, akkumulálódó nehézfém-ionok),

- zsírpárnák, csontkinövések, szemölcsök redukálása,

- gyógyulófélben lévő szövetek gyógyulásának felgyorsítása,

- sérülések során keletkező hegedések, forradások elsimítása, eltüntetése,

- rákos sejtek szétbombázása,

- különböző vírusok likvidálása,

- bakteriális fertőzések során termelődő méreganyagok lebontása, eltávolítása,

- mérgezések esetén ugyanez,

- veleszületett rendellenességek kijavítása (pl. szemtengely-ferdülés, orrpolip, farkasszáj, szívproblémák, stb.),

- fogproblémák javítása,

- stb.


Meg még a túró tudja mi mindenre lehetséges az alkalmazása. Szerintem kábé az egytizedét ha felsoroltam a lehetőségeknek, akkor már lehet hogy sokat mondok.

2016. ápr. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Engem az érdekelne, hogy hardweresen mire képesek, azaz mekkora lehet a memóriájuk, tudnak-e egymással kommunikálni és a külvilággal, valami wifi szerűséggel, vagy előre kell őket programozni, stb.
2016. ápr. 20. 13:25
 4/9 anonim ***** válasza:

A nanorobotok atomokból vannak összerakva - szerencsés esetben egyetlen molekula az egész. Miféle rádióra gondoltál itt?

Csak kémiát használhat adatközlésre, az pedig általában rövid távon működik.


Memória?

Az atomi méretű írható/olvasható memóriák fejlesztése egyelőre várat magára.

Az első robotoknak fix feladatuk lesz - mint ahogy pl. az immunrendszer bizonyos sejtjei is csak egyetlen féle kórokozót ismernek fel.

2016. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"tudnak-e egymással kommunikálni és a külvilággal, valami wifi szerűséggel, vagy előre kell őket programozni"


Te egy csapat miniatűr tankra gondolsz, amit beküldünk a betegségek ellen, és ők háborúznak meg kommunikálnak...

A miniatűr és a nano közt méretben több nagyságrend különbség van.

Egy nanorobot nem nagyobb egy szőlőcukor molekulánál!

Sokkal kisebb méretben gondolkodj!

2016. ápr. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
akkor talán nem robotnak kéne hívni, hanem nanomolekulának, avgy mesterséges enzimnek, vagy mesterséges makromolekulának, avgy ilyesmi, nem?
2016. ápr. 20. 15:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Na ja - de akkor nem hangzana ilyen jól!


Itt van egy ilyen molekula, ami akár nanorobot is lehetne, bár ez természetes:

[link]

2016. ápr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen igazad van, nem nanorobotnak kellene hívni.

De manapság nagyon divat ez a túlspilázott, felnagyított, óriási jelentőségűvé turbózott fogalomalkotás.

Régen sztár akkor lett valaki, mikor 40 éves korában befutott. Ma már a kis taknyos is nem szár, hanem MEGASZTÁR.

Vagy frontmenedzser-ként mutatkozik be a mókus, de végül kiderül, hogy csak egy egyszerű portás... (Az én konzervatív szóhasználatomban a menedzser egy projektnek a menedzsere, a projekt megvalósításának az igazgatója. Szóval nagyon fontos és felelősségteljes állás volt.

Fontos állás a portás is, gyakran több nyelv ismerete kell hozzá. De azért egész más szint!)

2016. ápr. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem tudom, én nem a mostani nanopróbálkozásokról beszélek, a mostani nanotechnikáról, hanem mondjuk 50 év múlva milyen nanorobotok lehetnek.Tényleg elképzelhetetlen, hogy valamilyen szintű robothoz hasonló dolgok legyenek? Én mintha egyszer hallottam volna olyan előadást, hogy a hadsereg elég különleges dolgokkal próbálkozik. Pl. nanorobotok/részecskék összeállnak gázszerűen és robbanóanyagot képeznek, stb.
2016. ápr. 21. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!