Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A nanorobotok eljövetele meg...

A nanorobotok eljövetele meg fogja tudni oldani az emberiség energetikai és környezetszennyezési problémáit?

Figyelt kérdés
Vagyis a nanorobotok általi világban az energia felhasználást optimalizáljuk és a fúziós erőműre igazából már nincs is nagy szükség? És a környezeti károsítást is meg tudja oldani, ezért nem lesz szükség zöld energiára? vagy azt csak genetikailag tervezett baktériumok és ilyesmik fogják tudni megoldani?

2016. márc. 17. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, pont ma agyaltam, hogy vajon, ha ennyire fejlett lesz ez a téma, emberek helyett majd dolgozhatnak robotok, akkor mi lesz velünk?

Tömeges munkanélküliség vagy alapjövedelem?

2016. márc. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg sok problémát megold, de nem tudjuk, hogy hosszútávon milyen új problémákat szül. A gőzgépről vagy a belsőégésű motorokról is azt gondolták, hogy igazi áldás.
2016. márc. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tislerics Máté ***** válasza:

A környezetszennyezési problémáknak nem biztos hogy ismerjük minden aspektusát. Lehetnek olyan befolyásoló tényezők is, amelyekről elképzelésünk sincsen. A globális modelljeink nem kielégítőek.


A nanobotokból rettenetesen sokra van szükség. Több milliárd repülő kis dron tudna globális változásokat elérni. Például növények beporzása, fajok egyedszámának befolyásolása. Pl. szúnyogirtás.


(Erről jut eszembe, ha lenne módunk felváltani a szúnyogokat a nanobotokkal, tehát elpusztítani az összes szúnyogot, Semmelweis-hez hasonló sikert érhetnénk el. A szúnyog MAGASAN a legtöbb emberi áldozatot követelő élőlény a Földön.)


De a nanobotok akár az időjárást és befolyásolhatják. Nyilván több 100 milliárd nanodrón esetén.


Minden problémát azért kétlem, hogy ezek fognak megoldani. Más módszerek is lehetnek hatásosak, amelyekhez nem kell csúcstechnológia.


Az egyik legnagyobb probléma a gyártás. Ha ott hiba csúszik a folyamatba, vagy esetleg hibás termékeket dobnak a piacra, annak beláthatatlan következményei lehetnek. Akár magát az emberiséget is veszélyeztethetné. Például, ha elromlana több 10000 nanobotnak a helymeghatározó berendezése, vagy ha nem lehetne lekapcsolni őket, valami érintkezési hiba miatt.


Nagyon veszélyes játék ez. A szabályozásoknak és a biztonságnak elképesztően szigorúnak kell lennie. Ha ezt betartjuk, akkor mehet a nanotechnológia, akár globális változások elérése érdekében is.


Az energetikai és környezetszennyezési problémákat részben képesek lenének megoldani, de teljes mértékben biztosan nem. Ugyanis felesleges minden ilyen jellegű problémát, kizárólag nanotechnológiával kezelni. A csúcstechnológia ráadásul drága. Nagyon drága!

2016. márc. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"A szúnyog MAGASAN a legtöbb emberi áldozatot követelő élőlény a Földön."


Azon filózom, hogy milyen más állatok tápláléka a szúnyog... :)

2016. márc. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ha a nanorobotokat elérhetővé válnak hamarab hal ki az ember ( terrortámadás ,meghibásodás ) mint hogy ez megvalósulna .
2016. márc. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket, de igazából olyan válaszra számítottam, hogy valami szakértői véleményt belinkeltek, ötleteim nekem is vannak
2016. márc. 17. 20:52
 7/9 Walter_Dornberger ***** válasza:

A nanorobotokkal kapcsolatban azért nincsenek szakértői linkek tudományosan megalapozott oldalakon, mert azok a hétköznapi "gép" értelemben nem léteznek jelenleg, a mégiában mint lehetőség, spekuláció jelenik meg.

Jelenleg szén nanocsövek, fullerén gömbök stb és ezek gyakorlati felhasználásánál tartunk, azonban már itt is nagy a gond. (kínai szén nanocső gyár környékén a környezeti expozició miatt nőtt a rákos (légzőszervi) megbetegedések. Márpedig a nanocsövekkel erősített kompozitok is eltörnek, elporladnak, és igy is a természetbe kerülnek ezek a részecskék.

Nanorobotok nincsenek még jelenleg. Hogy a problémákat mi fogja megoldani, az nagy kérdőjel. Leginkább az emberi kreativitás, szerintem.

2016. márc. 18. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nincsenek. De vannak olyan jövőkutató szakértők, akik más szakértőkkel konzultáltak és adatokat elemeznek, és az utca emberénél picit nagyobb rálátással tudnak nyilatkozni. Ilyenre gondoltam volna.
2016. márc. 18. 08:12
 9/9 anonim ***** válasza:

"jövőkutató szakértők"

Vannak ilyenek, nem nézem le a munkájukat, de ha három jövőkutatót megkérdezel, tuti három különféle választ fognak mondani.

2016. márc. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!