Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet-e otthon bárkinek...

Lehet-e otthon bárkinek atomórája?

Figyelt kérdés
A legújabb GPS miatti pontosság-kutatások lehetővé tették miniatűr céziumos vagy rubídiumos oszcillátorok gyártását. mobiltelefon adótornyokba a frekvencia pontos tartása miatt is szerelnek már majd húsz éve ilyen oszcillátorokat. Most, hogy a nagyközönség számára is elérhetőek az atom-pontosságú kvarcot helyettesítő "blokkok" ezek tarthatóak-e otthon legálisan? Építhető-e belőlük legálisan atomóra? Persze csak elvi a kérdés, hiszen otthonra nem nagyon ad ki az ember sok pénzt ilyesmire inkább vesz egy rádió vezérelt órát hisz az is ugyanilyen pontos. Engem az elvi oldala érdekelne, hogy szabad-e tartani? Vagy ezek radioaktivitása elenyésző? Olvastam alumínium-atom rezgetésű órák kutatásáról is. Érdekel a pontosság kutatása, hogy hol és miként használhatóak fel ezek a rendkívül pontos szerkezetek. De még csak tanuló vagyok.

2016. máj. 1. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kb. félmillió forintért rendelhető a neten. Tudtommal nincs rá semmilyen törvény. Az atomóra nem hasadással működik, hanem stabil izotópok mikrohullámos gerjesztésével, így nincs radioaktív sugárzása. (Pl. cézium 133, az SI is ez alapján definiálja a másodpercet: "az alapállapotú cézium-133 atom két hiperfinom energiaszintje közötti átmenetnek megfelelő sugárzás 9 192 631 770 periódusának időtartama".)
2016. máj. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet legálisan is, de sok pénz kell hozzá az egyszer biztos.
2018. aug. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!