Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizika, ha van egy negatív...

Csatrad kérdése:

Fizika, ha van egy negatív töltésű testem és körülötte a levegőt negatív töltésüvé alakítom, akkor egy vákum buborék lesz körülötte?

Figyelt kérdés

2016. máj. 11. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért lenne vákuum?
2016. máj. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:
89%

Hát, megnézném azt a töltést, amivel ez összejön. Szerintem a gázmolekulák alapvető mozgása még teljesen ionizált gázok esetén is lehetetlenné teszi az akciót, mindig lesz olyan molekula, aminek a mozgássi energiája legyőzi a taszítóerőt. Ha meg van ilyen molekula, nulla nyomás sose lesz. Talán egy, a feltöltött test felé halványan csökkenő nyomási grafikon összehozható.

Bár szerintem csak elvileg, mert színtiszta negatív (vagy pozitív) ionos gázt nem fogsz tudni összehozni. Főleg összetartani, mikor a gáznyomáshoz hozzáadódik a sztatikus taszítás.

2016. máj. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mojjo ***** válasza:
100%

@Wadmalac: szerintem próbáljuk meg gondolatkísérletként kezelni a feladatot, tehát a valós, tényleges megvalósíthatóság problémáit félretenni.


Ez esetben azt kell tudni, hogy ez az adag gázunk be van-e zárva valami légmentes kalitkába, vagy sem, ha igen, akkor mennyi gázunk is van, és milyen erős negatív töltésekről beszélünk. Aztán meglátjuk, melyik hatás milyen erős. De alapvetően igen, megfelelő feltételek mellett lesz körülötte egy vákuum buborék.

2016. máj. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A kérdés talán nem volt teljesen egyértelmű, bocsánat.

Arra gondoltam, hogy a test csak egy eszköz ami egy mezőt generál így megakadályozva az azonos töltésű gáz és a test kapcsolatát, így technikailag egy (atom-molekula szintü) vákumot teremtve.

Gyakorlati haszna egy elektromos rendszer által működtetett eszköz ami szükség esetén egy réteget képez a hanghullámok kizárására ami nem tartalmaz akkora erőt ami felülírná a [gáz alap nyugalmi állapotának nyomását]+[a hang által generált mozgását].

A gáz általunk választott ideális rendelkezésre álló anyag (akár mesterségesen előállított) egy hermetikusan zárt tárolóban. A tároló méretei irrelevánsak, hisz a legideálísabb méret lenne kiválasztva a működés szempontjából.

Úgy hiszem a gáz tárolható volna negatív töltött állapotban így csak a mezőt kéne létrehozni.


Egyetlen probléma talán az, hogy sajnos a gáz koncentrációjának szükséges alacsonysága nem tudná közvetíteni a hanghullámokat kikapcsolt állapotban.

2018. dec. 26. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!