Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémiáéval, és fizikával...

Kémiáéval, és fizikával barátságban állók, hogy hogyan kell átváltani ezt a két mértékegységet?

Figyelt kérdés

Egy 30,0 literes acélpalackban 7,8 kg acetilén van. Az acetilén van der Waals-állandói a következők:

a = 0,4427 N m^4 mol^–2 és

b = 5,12·10^–5 m3 mol^–1.

Milyen hőmérsékletig szabad a palackot melegíteni, ha az 20,0 MPa nyomásra van hitelesítve?


Az a-nak, és a b-nek kellene az átváltása. Az istenért nem jövök rá.


Van feladat megoldásom is hozzá, de sajnos abban sincs benne az átváltás.

Mellékelem a képet is a megoldásról:

[link]



2016. máj. 14. 11:08
 1/3 Vak Bottyán ***** válasza:

Nem kell őket átváltani semmire, nézd meg:


b-nek térfogat/anyagmennyiség dimenzióban kell lennie, mert anyagmennyiséggel szorzod, és térfogatból vonod ki. Ez stimmel, mert m3 mol-1 a mértékegysége.


A törtnek, amelyben az "a" szerepel, nyomás lesz a dimenziója (nyomásdimenzió kell, mivel ezt nyomáshoz fogod hozzáadni a képletben), ha "a"-t n^2-tel megszorzod és V^2-tel leosztod, hiszen Pa = N/m^2.


Valószínűleg más a hiba, egyébként nekem ki is jön sima behelyettesítéssel a belinkelt képen látható hőmérséklet.


Esetleg az R-t nem 8,314 J/(mol*K)-nek vetted, hanem más dimenzióban helyettesítetted be.

2016. máj. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

És tényleg ki jött.


Elnéztem a R állandót. Köszönöm a segítséget!

2016. máj. 14. 11:33
 3/3 A kérdező kommentje:
Én úgy akartam átváltani, hogy 1 Pa=1Nm^2 és akkor 1 Nm^4 egyenlő..... és így kínlódtam, ahelyett, hogy figyeltem volna. :D
2016. máj. 14. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!