Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A modern fizika álláspontja...

A modern fizika álláspontja szerint mennyi igazság lehet ebben a "vonzás törvényében"?

Figyelt kérdés

Erről beszélek:


[link]


Nem tudok arról, hogy lenne bármilyen tudományos bizonyíték erre. De van ebben valami, vagy úgy ahogy van, értelmetlen az egész? Mit mondd a mai természettudomány?


2016. máj. 21. 19:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Nagy nulla. Bár placebo effekt miatt működhet bizonyos szubjektíven megítélhető területeken.
2016. máj. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%

Mivel nem fizikai törvény, tudományos magyarázat az igazolására nincs.

Viszont a fizika is saját magával igazol mindent, tehát bizonyos megközelítésből fizika által leírt világ létezésére sincs valódi bizonyíték, az is lehet, hogy csak a gondolatunk hozza létre a világot.

Szóval attól hogy valami materialista világon túli dologra nincs bizonyíték, még nem biztos hogy az nem létezik, de az sem hogy igen.

2016. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem minden fizika, vagy természettudományi alapú ami mögé odabiggyesztik, hogy "törvény", "hatás", vagy "effektus".


Miért lenne bármi ilyennek kvantumfizikai alapja? Csak mert áram cikázik a neuronjaink között, ami bennünk emlékeket és vágyakat teremt semmi hatással nem lesz a természetre.


Legalábbis szerintem nem kell elfogadni.

2016. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nyilvánvalóan, azért, mert valamire nincs bizonyíték, nem jelenti azt, hogy nem létezik.


Viszont engem most éppen az érdekelne, hogy a "vonzás törvényére" van-e tudományos bizonyíték? Úgy tudom, ez az egész a Világegyetemmel van kapcsolatban, arról meg azért elég sokat tudunk, de erről a "vonzás törvényéről" még sincs semmiféle megfigyelés, noha már ott járunk, hogy vissza tudjuk vezetni a Világegyetem történetét annak keletkezéséig.

2016. máj. 21. 19:45
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rá semmilyen tudományos bizonyíték. Ha lenne akkor tanítanák.


Ettől függetlenül viszont vannak meditációs (aminek a szürkeállomány növelő hatása már bizonyított) gyakorlatokhoz hasonló vizualizációs gyakorlatok, amiket pl. sportolók szoktak alkalmazni új gyakorlatok elsajátításához, stb.

2016. máj. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Erről beszélek, idézet a Wikipédiáról:


"Tudnod kell, hogy valójában mire vágysz, és kérd azt az univerzumtól. (Az Univerzum fogalmát tágan használják: teremtőként, Istenként vagy bármi másként is felfogható.)"


Hogy jön ehhez az egészhez a Világegyetem? A világegyetemet elég jól ismerjük, miféle bizonyíték van arra, hogy az kívánság-autómata?


Egyáltalán minek tekintik ezek a Világegyetemet?

2016. máj. 21. 19:50
 7/15 A kérdező kommentje:

"Nincs rá semmilyen tudományos bizonyíték. Ha lenne akkor tanítanák."


Ez így van.

2016. máj. 21. 19:51
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem biztos hogy tanítanák. Lehet hogy kisajátítaná pár ember, hogy a többi fölé kerüljön.
2016. máj. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

Miért, arra van bizonyíték, hogy a világegyetem létezik? Lehet hogy csak illúzió minden. Amikor álmodsz, akkor is azt hiszed, hogy az a valóság, akkor amit valóságnak hiszünk, miért ne lehetne csak egy szuper szimulációs játék egy általunk istennek hitt számítógépben? A fizika törvényei mind abból indulnak ki, hogy amit tapasztalunk, megfoghatunk, az létezik. De mi van ha csak ezt hiteti el velünk egy szimuláció?

Szóval semmi sem biztos, még az sem, amiről azt hisszük.

De próbáld ki, élj úgy és megtapasztalhatod, hogy van-e benne valami. Én bízom benne, hogy igen, és talán több ez a világ, mint egy múló materialista létforma. Nekem bejöttek a dolgok amit nagyon akartam és reális is volt, de mindig csak később. És sosem szabad konkrétumot akarni, mert úgysem azt kapod. Nem csak te teremtesz, hanem más is, és ezeknek együtt kell kiadni a világot, ami egy bonyolult rendszer.

Bill Gates mondta anno, hogy az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van.

2016. máj. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

Már leírtam, mint a 3# hozzászóló de akkor kifejtem, ha nem lettél volna elég alapos.


A gondolatok, érzelmeid csak a neuronjaid közt cikázó biológiai áramnak köszönhető, az univerzumhoz képest egy porszem (se) vagy, hogy lenne képes egy hangya hatással lenni egy tankra? Az univerzum határait, változatosságát sem vagy képes felfogni -ne sértésnek vedd más sem- .

2016. máj. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!