Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amennyiben léteznek tachyon...

Amennyiben léteznek tachyon részecskék azok közül is van némelyik amely fénysebességgel halad? Mint nálunk pl: a foton Ilyen esetben létezhet e kölcsönhatás a fényhatáron mozgó részecskék között?

Figyelt kérdés
Természetesen úgy értem, hogy a foton "pozitív" a tachyon "negatív" előjellel éri el a fénysebességet.
2016. máj. 30. 10:38
 1/7 Mojjo ***** válasza:

Mi az, hogy pozitív meg negatív előjellel éri el a fénysebességet?

A tachyonok nyugalmi tömeggel rendelkező hipotetikus részecskék, ezért nem haladhatnak soha fénysebességgel - mindig fénysebességnél gyorsabban kellene haladniuk.

2016. máj. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

T Mojjo


a mi anyagi világunkban energia közlésével lehet megközelíteni a fénysebességet vagyis a sebesség nő, az elméleti tachyon világban is energia közlésével lehet megközelíteni a fénysebességet csak a tachyon lassul.


az egyik +99.99% a másik -99,99% a kettő közti határ átléphetetlen. Viszont vannak olyan részecskék melyek 100% fénysebességgel mozognak.


Így ott létezhet e kölcsönhatás?

2016. máj. 30. 11:55
 3/7 A kérdező kommentje:
feltételezzük, hogy a tachyonok is különböző sebességgel mozognak. Vagy nem?
2016. máj. 30. 11:57
 4/7 Mojjo ***** válasza:

Természetesen a tachyonok mozoghatnak különböző sebességgel azonban _soha_ nem fénysebességgel, így a sebességük soha nem lesz egyenlő sem a fotonokéval, sem pedig a "rendes" anyaggal - azaz a tachyonokkal foglalkozó írásokban általában tardyon néven szereplő, fénysebességnél lassabban mozgó, nyugalmi tömeggel rendelkező anyaggal.

Egébként nem értem, hogy miért kéne azonos sebességgel mozognia részecskéknek, hogy lehessen közöttük kölcsönhatás. A részecskék sebességének, és annak, hogy létezik-e közöttük kölcsönhatás, vagy sem, semmi köze egymáshoz.


A tachyonoknak még a létéről sem tudunk biztosan (annyit tudunk, hoyg a speciális relativitáselmélet nem zárja ki a létüket, de ennyi, nem több, ebből pedig semmilyen módon nem következik, hogy léteznek is), nemhogy arról, hogy hogyan hatnak kölcsön a rendes anyaggal. Az bizonyosnak látszik, hogy ha el akarunk kerülni kauzalitásbeli problémákat, akkor feltételeznünk kell, hogy a tachyonok soha semmilyen módon nem hatnak kölcsön a normális anyaggal (így természetesen a létükről sem szerezhetünk tudomást).

2016. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kérdés az volt, hogy létezhet-e olyan foton jellegű részecske, amelyik könnyedén kölcsönhat a tachyonokkal, és hogy ez a "foton" vajon kölcsönhat-e egy normál fotonnal.


Szerintem az egyes fotonok is alig hatnak kölcsön egymással, ezért a fenti dolog nem túl valószínű.

2016. máj. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mojjo ***** válasza:
@5: én ezt sehogy nem tudom kiolvasni a kérdező kérdéséből. Mindenesetre a válasz egy határozott fogalmam sincs lenne a részemről erre a kérdésre.
2016. máj. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2016. máj. 30. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!